به گزارش ایرنا، رضا حیدری روز پنجشنبه در آیین آغازین سیزدهمین دوره رقابت های کونگ فو و هنرهای رزمی به میزبانی استان البرز در باشگاه انقلاب کرج افزود: به عنوان نخستین رشته ورزشی کشور، تمام تلاش ما بر است که بتوانیم در نهادهای معتبر جهانی رزم ملی کشورمان را ثبت و به همین منظور همه دستگاه ها در حال همکاری هستند تا این اتفاق مهم برای کشور رخ بدهد.
وی اضافه کرد: برنامه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی این است که رویدادهای بین المللی را در کشور با سبک و سیاق فرهنگ ایرانی اسلامی برگزار کنند.
حیدری گفت: به همین منظور رقابت های جهانی کونگ فو به میزبانی کشورمان برگزار می شود که ۷ استان کشور برای میزبانی این رقابت ها درخواست داده اند.
رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی اشاره ای به زمان برگزاری این رقابت ها نکرد.
وی با بیان اینکه هدف این است تا ورزشکاران ایرانی بتوانند در عرصه جهانی مدال آوری کنند، بیان کرد: یکی از وظایف ذاتی فدراسیون کشف استعدادهای جدید در این رشته ورزشی است.
حیدری گفت: با این هدف در استان هایی که توان و بضاعت مالی ندارند و استعدادهای نهفته و دور از چشم مسئولان دارند، این اقدام صورت خواهد گرفت تا بتوان هر چه بیشتر این استعدادها را کشف و شناسایی تا در عرصه های مختلف افتخار آفرینی کنند.
سیزدهمین دوره رقابت های کونگ فو و هنرهای رزمی بزرگسالان، انتخابی تیم ملی به مدت ۲ روز با حضور ۳۳ تیم از سراسر کشور به میزبانی البرز در حال برگزاری است.