به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی راشیا تودی در گزارشی اعلام کرد دلا هویا ۴۵ ساله که پس از سپری کردن دورانی درخشان در رشته بوکس و کسب مدال طلای المپیک و قهرمان این رشته در ۶ وزن مختلف، در سال ۲۰۰۹ دستکش های خود را آویخت، اکنون آماده مبارزه انتخاباتی با دونالد ترامپ رییس جمهوری جنجالی آمریکا می شود.
او که پس از خداحافاظی با رینگ بوکس به فعالیت های تبلیغاتی مشغول است اخیرا در اظهار نظری اذعان کرد که در حال فکر کردن به حضور در عرصه سیاست است.
وی در این باره اظهار داشت: این زیبایی ملت ماست، وقتی که آرنولد شوارتزنگر (هنرپیشه سینما و فعال سیاسی جمهوری خواه) می تواند فرماندار باشد، ترامپ می تواند رییس جمهور شود چه دلیلی دارد که یک شهروند آمریکایی، بالای ۳۵ سال با قهرمانی المپیک و تابعیت دوگانه آمریکایی – مکزیکی نتواند برای ریاست جمهوری نامزد شود؟
او می گوید احتمال دارد به عنوان یکی از نمایندگان حزب دمکرات در انتخابات دوره بعدی شرکت کند چرا که از لحاظ مالی و تجربی، توانایی راه اندازی کمپین انتخاباتی را دارد.
دلا هویا ۲ سال پیش با ادعای انجام یک مسابقه گلف با ترامپ او را به تقلب در یک دور از این رقابت متهم کرد.
این در حالی است که ترامپ در واکنش به این موضوع ضمن تکذیب برگزاری این رقابت اظهار داشت: نه تنها تقلب نکردم بلکه اصلا چنین رقابتی را با او انجام ندادم، حتی یک دور هم با او بازی نکردم.
گفتنی است ترامپ از تصمیم خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ برای دور دوم خبر داده است.
ورزشی**۳۹۹۱**۹۱۲۹

انتهای پیام /*