مهرووشو

بی مهری مسئولین به ورزش‌های غیر فوتبالی دلسرد کننده است

تبریز- رئیس هیأت ووشو آذربایجان شرقی بی توجهی مسئولین ورزش استان به جامعه ورزش‌های رزمی را دلسرد کننده دانست و گفت: ورزش‌هایی که ملی پوش دارند مستحق توجه بیشتری هستند.

بی مهری مسئولین به ورزش‌های غیر فوتبالی دلسرد کننده است

به گزارش خبرنگار مهر، آکادمی بزرگ ووشو آذربایجان شرقی که در اواخر مهر ماه امسال با حضور رئیس فدراسیون ووشو افتتاح شد با بی مهری‌های مسئولین ورزش استان مواجه بوده و پس از افتتاح از ابتدایی‌ترین امکانات محروم است.

رئیس هیأت ووشو آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به مدت ۷ سال پیگیر در اختیار داشتن یک سالن مستقل برای ورزشی بوده‌ایم که ورزشکارانش همواره در سطح کشور مقام آور بوده‌اند، گفت: در خرداد ماه سال جاری سالن مستقل ووشو را تحویل گرفتیم و تا ۲۰۰ میلیون تومان درجهت استقرار مدرن ترین سکو ساندا کشور و البته با کمک فدراسیون ووشو و مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، هزینه کردیم.

عبدالعلی ابراهیمی عنوان کرد: افتتاح این مجموعه در ۲۸ مهر ماه سال جاری با حضور رئیس فدراسیون ووشو اتفاق افتاد اما متأسفانه بعد از گذشت دو هفته و شروع فصل سرما، تمامی تعهداتی که توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز جهت تکمیل این مجموعه داده شده بود به باد فراموشی سپرده شد و تا این لحظه بحث گرمایش سالن که از ابتدایی‌ترین مسائل می‌باشد حل نشده است.

وی با اشاره به ارتقای ۱۶ رتبه‌ای ووشو آذربایجان شرقی در رده بندی کشوری عنوان داشت: در سال‌های اخیر همواره جزو ۵ هیأت برتر در رتبه بندی فدراسیون بوده‌ایم و سال گذشته در لیگ برتر بانوان، به مقام نایب قهرمانی کشور دست یافتیم؛ ووشو در سال‌های اخیر توانسته است مدال‌های خوش رنگ متعددی را برای استان به ارمغان آورد و واقعاً دلیل آن را نمی‌دانیم که چرا به این رشته‌ی ورزشی که آمار ورزشکاران حرفه‌ای آن در سطح استان نزدیک به ۲ هزار نفر است بی توجهی می‌شود.

ابراهیمی ضمن توضیح درباره فعالیت‌های ورزش ووشو در ایام کرونائی خاطرنشان کرد: بخش تالو ووشو با توجه به اجرا به صورت انفرادی، محدودیتی برای فعالیت در ایام کرونائی ندارد و در بهمن ماه پیش رو با توجه به تاکید فدراسیون برای برگزاری مسابقات لیگ کشوری ورزشکاران ما در این مسابقات حضور خواهند داشت اما عدم حمایت و شاید سو مدیریت‌های موجود در ورزش استان باعث شده تا ورزشکاران حرفه‌ای ما که مدت‌ها برای قرار گرفتن در این سطح زمان گذاشته و زحمت کشیده‌اند افت شدیدی را تجربه نمایند.

رئیس هیأت ووشو آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر سایر استان‌های کشور پتانسیل موجود در آذربایجان شرقی را دارا بودند قطعاً به نحوی بسیار بهتر این ورزش را ارزش گذاری می‌کردند و این برخوردها باعث دلسردی می‌شود، اظهار کرد: متأسفانه توجه استان ما در بین ورزش‌ها صرفاً در فوتبال خلاصه شده و سایر ورزش‌ها را از یاد برده‌ایم، اکثر ووشو کاران استان که در بین ایشان ملی پوش نیز داریم در سالنی تمرین می‌نمایند که فاقد امکانات اولیه است.

وی در انتها افزود: آکادمی ووشو آذربایجان شرقی افتتاح گردیده اما علاوه بر گرمایش سالن امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و اتاق‌های مجموعه نیز ناقص می‌باشند و در واقع صرفاً نام مجموعه را در اختیار هیأت ووشو استان قرار داده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا