بوکس حرفه ای

ثبت رکورد در شب میراث سنگین وزن تایسون فیوری قهرمان سنگین وزن WBC در شبی که حضور فیوری در پانتئون ورزشی بریتانیا را تایید کرد، برای رقیبش دیلیان وایت بسیار قوی بود.2hTom Hamilton

ثبت رکورد در شب، میراث سنگین وزن تایسون فیوری را تثبیت می کند

لندن — تایسون فیوری خود را به عنوان “پادشاه” معرفی کرد. بر تختی نشست. و سپس او تمام کارها را در برابر رقیب دیلیان وایت در شش راند انجام داد و بدون شکست با مردم بوکس بریتانیا که در چنگ او بودند، باقی ماند. این یک کار انجام شده بود، همانطور که او گفته بود که از بین خواهد رفت.

با راه رفتن فیوری در رینگ، مرز باریکی بین مضحک و چشمگیر وجود دارد، اما در مقابل جمعیت رکوردشکنی در ورزشگاه ومبلی، فیوری (32-0-1، 23 KO) توده ها را در کف دست داشت — و با آن جایگاه به عنوان یکی از بزرگترین ستاره های ورزش بریتانیا و چهره بوکس سنگین وزن. پس از فوری کوتاه در راند چهارم، وایت (28-3، 19 KO) را از خود دور نگه داشت. او را در فاصله 10 ثانیه مانده به بازی ششم با آپرکات سمت راست کف زد. وایت از جای خود بلند شد اما در آغوش داور مارک لیسون افتاد و داور مسابقه را تکان داد تا او را به سومین شکست حرفه ای خود بفرستد.

پس از سه گانه به یاد ماندنی او در برابر دیونتای وایلدر، این بازگشت فیوری به خانه بود. و همچنین تاییدی بر سفری بود که او از اعماق افسردگی تا بازگشت به رینگ با هیاهو و ارائه کمربندهای WBC و The Ring برای عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان طی کرده است.

این یک رکورد شکنی بود: آمار رسمی 94000 طرفدار نشان داد که آن از هر مبارزه بوکس قبلی در اروپا در تاریخ پیشی گرفت و از 90000 نفری که تقریباً پنج سال پیش در پیروزی حرفه ای آنتونی جاشوا بر ولادیمیر کلیچکو شرکت کردند، پیشی گرفت. به طور رسمی، با کاهش رکوردهای شبانه، این بالاترین حضور در یک رویداد بوکس از زمان مسابقه خولیو سزار چاوز و گرگ هاوگن بود که در سال 1993 در مکزیکوسیتی 132274 مساوی به پایان رسید.

زمانی که جاشوا در آن کلاسیک ومبلی کلیچکو را به نمایش گذاشت، او ستاره بوکس بریتانیا بود. این مبارزه بود که او را در صحنه جهانی معرفی کرد و او را به عنوان یکی از محبوب ترین ورزشکاران کشور تثبیت کرد. فیوری در این مرحله از ورزش خارج بود، زیرا او به سلامت روان خود پرداخت. پنج سال بعد، و این ستاره جاشوا است که پس از شکست او مقابل اولکساندر اوسیک در سپتامبر – دومین دوره زندگی حرفه‌ای‌اش – کم رنگ شد، در حالی که سه گانه پیروزمندانه فیوری در برابر وایلدر شاهد افزایش محبوبیت او بود و او را در مرکز آگاهی ورزشی بریتانیا قرار داد.

«کینگ کولی» خودخوانده ومبلی را تصاحب کرد. طرفداران او هزاران نفر بودند که همگی با کالاهای Fury تزئین شده بودند. این گوشه از شمال لندن در تمام روز در جنون خشم شلاق زده بود. حتی جمعه صف‌هایی برای وزن‌کشی وجود داشت، اما شنبه محل برگزاری Boxpark در همان حوالی، زود شلوغ بود، با اولین دورهای «Sweet Caroline» که از حدود ساعت 1 بعد از ظهر طنین‌انداز می‌شد، نوشیدنی‌هایی با برند Fury مصرف می‌شدند و روی زمین ریخته می‌شدند. همه آمدند تا وزن سنگین خود را ببینند.

هر نگاه اجمالی از Fury بر روی صفحه‌های ویدئویی استادیوم، موجی از تشویق‌ها را برانگیخت و در اطراف صندلی‌های همیشه پر شده بود. اولین مشاهده وایت – شاید با توجه به اینکه او نیز یک جنگجوی بومی است – باعث تعجب شد. بلندترین تشویق ها در زیر کارت مربوط به تامی فیوری، برادر ناتنی تایسون بود، که در حالی که هنوز روشن بود جنگید، و برای توقف دور چهارم نیک بال از آیزاک لو. آن هجوم مشت ها با ترکیبی از نفس های تند و خرخر تحسین مواجه شد. کلیچکو همچنین در یک پیام ویدیویی خطاب به جمعیت حاضر شد و برای کمک به اوکراین درخواست کمک مالی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا