به گزارش روز شنبه ایرنا، پیکارهای جودوی قهرمانی بزرگسالان جهان از روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور ۷۵۸ جودوکار از ۱۲۵ کشور در شهر «باکو» جمهوری آذربایجان آغاز شده است.
تیم ملی ایران با ترکیب «محمد محمدی بریمانلو»، «سعید ملایی» و «جواد محجوب» با هدایت «محمد منصوری» در این آوردگاه جهانی شرکت کرده است.
امروز (شنبه) رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان برگزار شد که بریمانلو ابتدا موفق شد حریفانی از کره شمالی و قرقیزستان را با ضربه فنی شکست دهد.
وی که به تازگی مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا را کسب کرده است در ادامه، تومی ماکیاس نفر سوم رده بندی جهانی از سوئد را شکست داد و سپس تتیا کاسگی از مولداوی را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.
بریمانلو در یک چهارم نهایی هم مقابل «شاوا داشویلی» از گرجستان نفر دهم رده بندی جهانی به پیروزی رسید و به نیمه نهایی صعود کرد.
وی در این مرحله برابر «آن چانگ ریم» نفر هفتم رنکینگ جهان از کره جنوبی قرار گرفت و نتیجه را واگذار کرد تا فینال را از دست بدهد.
بریمانلو چندی پیش نیز در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی مقابل این جودوکار اهل کره جنوبی شکست خورده بود.
جودوکار جوان ایران در مبارزه رده بندی «اودبایار گانباتار» نفر چهارم رنکینگ جهان از مغلوستان و در مبارزه دشوار و در وقت طلایی با ضربه فنی به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد تا در جمع بزرگان جودوی ایران قرار بگیرد.
پیش از این «آرش میراسماعیلی» ۲ طلا و ۲ برنز و «محمود میران» و «سعید ملایی» هر کدام به یک برنز رقابت های قهرمانی جهان رسیده بودند.
فردا (یکشنبه) ملایی در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم و روز چهارشنبه، محجوب در به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم به میدان می روند.
ورزشی**۳۷۸۳**۹۱۲۹

انتهای پیام /*