به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مرحله سوم مسابقات گرندپری سال ۲۰۱۸ از امروز (چهارشنبه) در ۴ وزن المپیکی به میزبانی چین تایپه آغاز شد.
«میرهاشم حسینی»، «سجاد مردانی» و «ابوالفضل یعقوبی» نمایندگان روز نخست تیم ایران بودند.
در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم «حسینی» ابتدا «ولادیمیر دالاکلیو» از بلغارستان را ۱۶ بر ۹ شکست داد و در ادامه «جواد آچاب» نماینده مطرح بلژیک را ۲۰ بر ۶ مغلوب کرد.
جوان شایسته تکواندوی ایران سپس «کریستین مسینیش» قهرمان اروپا از انگلیس را ۲۳ بر ۱۳ و «یو جوان هوانگ» از کره جنوبی را ۶ بر ۲ برد و به فینال رسید.
حسینی در فینال برابر «دای هون لی» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز و نقره المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ و قهرمان جهان قرار گرفت و ۱۳ بر ۹ شکست خورد تا مدال نقره را از آن خود کند.
«ابولفضل یعقوبی» دیگر نماینده وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ایران نیز از رسیدن به مراحل پایانی بازماند.
«سجاد مردانی» تکواندوکار باتجربه ایران که در یکسال اخیر روی نوار ناکامی گام برداشته است در وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم، پس از استراحت در دور نخست به مصاف «امره اتسلی» تکواندوکار جوان و بی تجربه ترکیه ای رفت و ناباورانه ۸ بر ۷ شکست خورد و حذف شد.
فردا (پنجشنبه) مبارزات اوزان منهای ۵۸ کیلوگرم برگزار می شود که «آرمین هادی‌پور» نماینده کشورمان ابتدا با «آنتونیو فلسا» از ایتالیا مبارزه می‌کند و پس از آن به مصاف برنده دیدار کره‌جنوبی و اوکراین خواهد رفت.
به نفرات اول تا سوم این مسابقات، به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.
شس**ورزشی**۳۷۸۳** ۱۹۱۷

انتهای پیام /*