به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم‌های جوانان دختران و پسران کاراته ایران در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک که در کرواسی برگزار شد، موفق به کسب چهار سهمیه المپیک جوانان (۲ سهمیه دختران و ۲ سهمیه پسران) شدند.

نکته جالب این بود که بسیاری از پیروزی‌های حساس کاراته کا‌های کشورمان با هانتی (رای داوران در شرابط تساوی امتیازها) بدست آمد.

جواد سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار میزان، در خصوص قضاوت‌های داوران این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: من به عنوان عضو شورای داوران مانند نماینده هر کشور دیگری حضور داشتم تا حقی از کسی ضایع نشود و در مجموع قضاوت‌ها خوب بود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته در خصوص اینکه کاراته کا‌های ایرانی در ۶ بازی حساس با هانتی برنده شدند و آیا این موضوع به تاثیر شما در داوری رقابت‌های بین المللی برمی گردد یا خیر، تصریح کرد: این نتایج هیچ ارتباطی به تاثیر من در داوری این رقابت ها ندارد. خیلی‌ها چشم دیدن موفقیت کاراته را ندارند و حاشیه سازی می‌کنند. اگر من به جایگاهی در داوری رسیدم به لطف همین فدراسیون بوده و اگر قرار باشد داوران رای عجیب بدهند که هیچوقت حق به حقدار نمی‌رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رقابت‌های کرواسی از سطح بالایی برخوردار بود و هیچوقت در چنین مسابقاتی در بین داوران باندبازی وجود ندارد. نتایج تیم‌های ما حاصل زحمات مسئولان فدراسیون، کادرفنی و بازیکنان بود.

انتهای پیام/