با اعلام قبلی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون تکواندو هوگوپوشانی که متقاضی حضور در مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم هستند می‌توانند درخواست خود را تا یکم مهرماه اعلام نمایند، برهمین اساس شرایط حضور در این رقابت‌ها مشخص شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دومین دوره مسابقات گرنداِسلم انفرادی در ۴ وزن المپیکی، ۱۸ تا ۲۵ آذرماه در “ووشی” چین برگزار می‌شود برهمین اساس مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه حضور در این رقابت‌ها از ۴ آبان ماه آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

با اعلام قبلی آرش فرهادیان رییس سازمان تیم‌های ملی، در این دوره از رقابت‌ها تیم‌ملی تکواندو کشورمان اعزام نمی‌شود و تکواندوکارانی که متقاضی حضور در این رویدادها هستند می‌توانند به صورت شخصی تا یکم مهرماه درخواست خود را به این سازمان اعلام نمایند تا بررسی‌ و اقدامات لازم به منظور اعزام صورت پذیرد.

شرایطی که سازمان تیم‌های ملی برای حضور در این مسابقات اعلام کرده به شرح ذیل است:

– دارندگان مدال‌های طلا و نقره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان در سال ۱۳۹۶

– دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی، قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک در دو سال اخیر

– تکواندوکاران حاضر در اردوهای تیم‌ملی از سال ۱۳۹۶ تاکنون

– دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (ازبکستان ۲۰۱۷)، بازی‌های کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ و بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷

– تکواندوکاران دارای رنکینگ یک تا ۸ لیگ برتر بزرگسالان در سال ۱۳۹۶ در هر وزن

– تکواندوکاران دارای رنکینگ یک تا ۵ لیگ دسته یک بزرگسالان در سال ۱۳۹۶ در هر وزن

شرایط مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم به شرح ذیل است:

فدراسیون جهانی هزینه ورودی برای هر تکواندوکار را ۱۰۰ دلار تعیین کرده و سه نفر اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات گرنداِسلم را کسب می‌نمایند. در این مسابقات تنها یک مدال برنز اهدا می‌شود، همچنین به مقام های اول تا چهارم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷/۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی و برای رتبه بندی گرنداِسلم ۱۲۰، ۷۲، ۴۳/۲ و ۲۵/۹۲ تعلق می‌گیرد.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.