رقابت های انتخابی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال امروز(دوشنبه ۱۶ مهرماه) در سالن شهید کبگانیان تهران برگزار شد و رزیتا علیپور و فاطمه چالاکی جواز حضور در رقابتهای جهانی اسپانیا را کسب کردند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقابت های انتخابی تیم ملی کاراته بزرگسالان در بخش بانوان صبح امروز در ۲ وزن انجام شد تا در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم فاطمه چالاکی و در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم رزیتا علیپور جواز حضور در رقابت های جهانی را کسب کنند.در منهای ۵۵ کیلوگرم، فاطمه چالاکی، طراوت خاکسار و آویشن باقری حضور داشتند که چالاکی با کسب ۳ پیروزی و ۲ تساوی جواز حضور در رقابت های جهانی را کسب کرد.چالاکی ابتدا با نتیجه ۴ بر۳ طراوت خاکسار را برد.

دومین مبارزه چالاکی و خاکسار به تساوی ۳ بر ۳ رسید و سپس در سومین دیدار ۵ بر ۴ به برتری رسید.مبارزه چالاکی با آویشن باقری در اولین دیدار به تساوی یک بر یک انجامید و در مبارزه دوم چالاکی۴ بر صفر مقابل این کاراته کا پیروز شد.طراوت خاکسار هم با نتایج ۲ بر یک و ۳ بر یک بر آویشن باقری غلبه کرد.

در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم، رزیتا علیپور و شیما آل سعدی ۳ بار مقابل هم قرار گرفتند که علیپور در ۲ دیدار با نتایج ۲ بر صفر و ۴ بر ۳ به برتری رسید. یک مبارزه هم به تساوی فر بر صفر انجامید.بدین ترتیب در بخش انفرادی، سارابهمنیار در وزن منهای ۵۰، فاطمه چالاکی در وزن منهای ۵۵، رزیتا علیپور در وزن منهای ۶۱، پگاه زنگنه در وزن منهای ۶۸ و حمیده عباسعلی در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم نمایندگان کشورمان در رقابت های جهانی خواهند بود.

مسابقات جهانی ۱۵ تا ۲۰ آبان ماه به میزبانی مادرید اسپانیا برگزار می شود و این سومین تیم ملی بانوان کاراته ایران در پیکارهای جهانی است.تیم ملی بانوان اولین بار در سال ۲۰۱۴ برمن آلمان حضور یافت و سپس در اتریش ۲۰۱۶ دومین حضورش را تجربه کرد.