به گزارش ایرنا ، تکواندو کاران در رده های سنی شکوفه ها، خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در هر رده در ۱۰ وزن با هم به رقابت پرداختند .
در پایان که به صورت انفرادی زیر نظر هیات استان و با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیات تفت برگزار شد در مجموع ۲۰۰ نفر حائز رتبه های اول تا سوم اوزان و رده های مختلف سنی شدند.
به نفرات برتر کاپ، مدال و تندیس مسابقات اهدا شد.
رئیس هیات تکواندو استان یزد گفت: در این مسابقات که به صورت آزاد و انفرادی برگزار شد فقط نفرات انتخاب و تقدیر شدند و موضوع تیمی مطرح نبود.
علی میرزاییان هدف برگزاری مسابقات برای رده های سنی شکوفه ها، خردسالان و نونهالان را، جذب افراد مستعد کلاس های تابستانی ورزش تکواندو استان ذکر کرد.
وی اظهار داشت: برگزاری مسابقه در رده سنی بزرگسالان در راستای شناسایی نفرات برتر برای اعزام به رقابت های تکواندو قهرمانی کشور بود که در یکی از استان ها برگزار می شود.
به گفته وی، زمان و مکان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور توسط فدراسیون اعلام می شود.
رئیس هیات تکواندو یزد به عملکرد این هیات اشاره کرد و یادآور شد: در سال ۱۳۹۶ توسط ورزشکاران زیر پوشش ۱۲ مدال قهرمانی و امسال نیز ۲۳ مدال قهرمانی کشور برای استان بدست آمده است و همچنین در این مدت نیز سه مدال بین‌المللی توسط ورزشکاران کسب شده است.
میرزاییان گفت: این هیات در سال ۹۳ در جایگاه آخر در بین تمام هیات‌های ورزشی در سطح کشور و استان یزد بود ولی با همت و برنامه ریزی و انجام فعالیت های مختلف به جایگاه دوم استان رسیده و در سطح کشور و بین استان ها جزو پنج هیأت برتر قرار دارد.
این مسئول تصریح کرد: هم اکنون ۸۷۰ تکواندوکار زن و ۲ هزار و ۱۰۰ تکواندوکار مرد در استان یزد به شکل حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند و ۱۵ باشگاه در یزد، تفت،‌ بافق، مهریز،‌ ابرکوه، میبد و اشکذر سالانه فعالیت دارند.
استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و ۵۰ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

انتهای پیام /*