مسابقات ووشوی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در اردبیل آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل عصر شنبه در مراسم افتتاح مسابقات ووشوی قهرمانی کشور در اردبیل اضافه کرد: با میزبانی از این رویداد مهم ملی افتخار میزبانی از ۳۴ تیم و ۲۹۹ ووشوکار را خواهیم داشت.

بهرام آقاخانی با اشاره به حماسه‌آفرینی قهرمانان ووشوی کشورمان در آوردگاه جهانی چین افزود: در کسب افتخارآفرینی ملی‌پوشان ووشوی کشورمان، ورزشکارانی از استان اردبیل نیز توانستند سهیم شوند و مطمئنا جامعه بزرگ ووشوی استان به واسطه افتخارآفرینی یوسف صبری که به نشان ارزشمند طلای رقابت‌های جهانی دست یافت، خواهد بالید.

وی تصریح کرد: به جرأت می‌توان از اردبیل به عنوان قطب ووشوی کشور یاد کرد و حضور ورزشکاران پرافتخاری از این استان همچون یوسف صبری، جعفر شیرزاد و جواد آقایی در رقابت‌های مهم بین‌المللی و کسب نشان‌های متعدد قهرمانی از ظرفیت بسیار مناسب این استان برای درخشش بیشتر در ووشو خبر می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: خوشبختانه از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرایط بسیار مناسبی برای جلب نظر مثبت فدراسیون‌های آسیایی و جهانی و میزبانی از رویدادهای مهم ورزشی فراهم شده و به لطف زیرساخت‌های ایده‌آل موجود، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطوح ملی و بین‌المللی اعلام می‌کنیم.

وی با قدردانی از همدلی موجود در بین دستگاه‌های اجرایی به منظور توجه به صنعت گردشگری با استفاده از ورزش بیان داشت: میزبانی شایسته از مسابقات ووشوی قهرمانی کشور برای مسؤولان اجرایی و ورزشی استان بسیار مهم بوده و در تلاش خواهیم بود تا با میزبانی کم‌عیب و نقص به مانند دیگر رویدادهای ورزشی، نظر مثبت ورزشکاران، تیم‌های حاضر و ناظران را جلب نماییم.