ترکیب نهایی تیم ملی بزرگسالان کاراته اعزامی به بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در مادرید اسپانیا پس از لیگ جهانی کاراته وان ژاپن مشخص می شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سید شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته گفت: قرار بود اولین مرحله اردوی آماده سازی پس از بازی های آسیایی جاکارتا هفته جاری برگزار کنیم، اما بدلیل شرکت ۱۰ اردونشین به لیگ جهانی کاراته وان برلین آلمان که ۲۳ شهریورماه برگزار می شود، این اردو به اواخر هفته آینده موکول شد و ملی پوشان از صبح روز جمعه ۳۰ شهریور تمرینات خود را آغاز می کنند.

سرمربی تیم ملی کاراته درخصوص کاراته وان برلین گفت: امیر مهدی زاده، مجید حسن نیا، علی اصغر آسیابری، بهمن عسگری، مهدی خدابخشی، ذبیح اله پورشیب، سجاد گنج زاده، سامان حیدری، هامون درفشی پور و سعید احمدی نفراتی هستند که در لیگ جهانی شرکت می کنند.

هروی درخصوص نحوه گزینش ملی پوشان به رقابت های جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: فدراسیون برای اینکه کارهای مربوط به ثبت نام اولیه و اخذ ویزا را انجام دهد، لیست کامل اردونشین ها را به فدراسیون جهانی و کمیته برگزارکننده مسابقات اعلام کرده، اما ترکیب نهایی اواخر مهر ماه بسته خواهد شد. وی افزود: بی تردید عملکرد در اردوهای آماده سازی و نتایجی که در لیگ جهانی کاراته وان ژاپن بدست می آید، در اولویت بندی نفرات برای پیکارهای جهانی لحاظ خواهد شد، اما اگرکادر فنی در وزنی به جمع بندی نرسید، در نهایت با برگزاری پیکارهای انتخابی، نفرات گزینش خواهند شد.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان درخصوص انتخابی وزن منهای ۶۷ کیلو گرم گفت: در حال حاضر این وزن چهار مدعی یعنی سعید احمدی، هامون درفشی پور، امیررضا میرزایی و سیدعلی کریمی دارد که پس از انتخابی ۳۱ شهریور دو نفر اردو باقی می مانند و به لیگ جهانی کاراته وان ژاپن اعزام می شوند تا در نهایت کاراته کایی که عملکردی بهتری در آن  رقابت ها داشت نامش در لیست جهانی قرار بگیرد. روز ۳۱ شهریورهمچنین یک دیدار انتخابی بین سامان حیدری و کیوان بابان برگزار می شود تا یکی از آن ها در اردو باقی بماند.

سرمربی تیم ملی کاراته با اشاره به اینکه سال ۲۰۱۸ آخرین پیکارهای جهانی منتهی به المپیک توکیو خواهد بود و بالاترین ضریب را دارد، بنابراین همه مدعیان با بالاترین آمادگی به مادرید می آیند و قهرمانان ما هم با بهترین شرایط در تاتامی جهانی ظاهر خواهند شد. افزود: در مادرید کار سختی پیش رو داریم، اما ملی پوشان کاراته در سال های اخیر بخوبی نشان دادند، مرد روزهای سخت هستند و من به تک تک آن ها امید و اطمینان دارم.