مجید محمدی یکشنبه در حاشیه آیین اعطای حکم رییس جدیدهیات تکواندوی شهرستان شاهرود در مجموعه سرای ورزشکاران مجموعه تفریحی آبشار شاهرود در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:ورزش تکواندو در حوزه بانوان در شهرستان شاهرود باید تقویت شود .
رییس اداره ورزش و جوانان شاهرود حضور بانوان شاهرودی در رشته تکواندو را کم فروغ خواند و گفت: باید تدبیری اندیشیده شود تا بانوان هم بتوانند در این رشته ورزشی همانند مردان بدرخشند.
وی وضعیت ورزش تکواندو بویژه در بخش مردان را مناسب خواند و ابراز امیدواری کرد ، موفقیت های تکواندوکاران شاهرودی بیشتر شود.
محمدی بابیان اینکه در رشته جودو شهرستان شاهرود ۴۳۰ نفر فعالیت دارند که ۱۵۰ نفر آن را بانوان تشکیل می دهند ، ادامه داد: در رشته رزمی کاراته این شهرستان تعداد بانوان وآقایان تقریبا باهم برابر است.
وی نگاه محله محورهیات های ورزشی به ویژه در مناطق محروم شهرستان شاهرود را باعث شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته در این مناطق و شهرک های اطراف شاهرود برشمرد.
محمدی توسعه و گسترش ورزش در اینگونه محله ها با استفاده از سالن ها و تجهیزات موجوددر شهرستان را کمک شایانی به کشف استعدادهای پنهان جوانان و نوجوانان دانست.
وی از تلاش های اعضای جدید هیات تکواندوی شهرستان شاهرود که کمتر از یک ماه بیش از ۴۰۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات و هوگوی الکترونیکی جمع آوری وهزینه کرده اند ، تقدیر کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شاهرود گفت: با وجود این پیگیری ها واستفاده بیشتر از توان خیران امیدواریم خانه تکواندویی شایسته ورزشکاران این رشته در شاهرود احداث شود.
محمدی تاکید کرد:برای احداث خانه تکواندوی شاهرود زمینی مناسب در یکی از نقاط خوب شهر تخصیص داده خواهد شد و چنانچه ۳۰ درصد کارهای فیزیکی آن انجام شود ، اداره ورزش و جوانان تکمیل و تجهیز آن را انجام خواهد داد.
وی امه داد :در هفته جوان امسال ۴۰ برنامه متنوع در این شهرستان برگزار شده است و امید است معنویت درورزش قهرمانی جدی تر گرفته شود.
رئیس هیات تکواندوی استان سمنان هم گفت: ورزشکاران این رشته رزمی و حتی خانواده های آنان از سرمایه های ورزشی محسوب می شوند.
احمد اخلاقی تشکیل کارگروهی برای پیگیری احداث خانه تکواندو در هیات تکواندوی این شهرستان را خواستار شد و ادامه داد: هیات تکواندویی که کمتر از یکماه توانسته است ۴۰۰ میلیون ریال برای هوگو و تجهیزات الکترونیکی آن هزینه کند ، برای ساخت خانه تکواندو هم کارهای موثری می تواند انجام دهد .
وی با اشاره به اینکه نخستین ملی پوش تکواندوی استان سمنان از شهرستان شاهرود در سالهای نه چندان دور بوده است ،ادامه داد: پشکسوتان ، ورزشکاران ، مربیان و داوران ارزشمندی در این استان مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: سهیل و ساجد مولانا قهرمانان رشته تکواندو جهان از استان سمنان با کمترین امکانات و برنامه ریزی از شهرستان شاهرود برخاسته اند و این شهرستان قهرمانان و نام آوران خاصی را در این رشته رزمی شاهد بوده است.
در این آیین علی اکبر ابراهیمی به عنوان رییس جدید هیات تکواندوی شاهرود معرفی و از تلاش های مسعود نظارت رئیس اسبق این هیات تقدیر شد.
۴۳هیات ورزشی ، ۵۷ باشگاه با ۶۰ رشته ورزشی در سطح شهرستان شاهرود فعالیت می کنند.
حدود یک هزارو ۲۰۰ تکواندوکار در رده های مختلف سنی در شاهرود وجود دارد .
شهرستان شاهرود حدود ۱۵هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های گوناگون دارد که بیمه ورزشی برای آن ها صادر شده است .