مهرووشو

ووشو و ۲ رویداد بین المللی/ در انتظار اعلام برنامه فدراسیون جهانی

با لغو رقابت‌های بین المللی ووشو در سال گذشته میلادی، فدراسیون ووشو ایران برای حضور در دو رویداد رده‌های سنی پایه آماده می‌شود.

ووشو و ۲ رویداد بین المللی/ در انتظار اعلام برنامه فدراسیون جهانی

به گزارش خبرنگار مهر، شیوع ویروس کرونا برنامه‌های آسیایی و جهانی ووشو را نیز مانند سایر رشته‌های ورزشی تحت شعاع قرار داد و فدراسیون جهانی رقابتهای مهمی چون قهرمانی آسیا و جام جهانی را در سال ۲۰۲۰ و قهرمانی جهان در سال جاری را لغو به زمان دیگری موکول کرد. رقابتهایی که تاریخ جدید آن تاکنون اعلام نشده است.

برای دو رویداد رسمی بازی‌های آسیایی جوانان و بازی‌های دانش آموزشی هم تصمیم خاصی اتخاذ نشده و به نظر می‌رسد با توجه به شرایط پیش رو، این دو رویداد برگزار خواهد شد.

ووشو نیز یکی از رشته‌های حاضر در این مسابقات است که بازی‌های آسیایی در دو بخش تالو و سانداست و در بخش دانش آموزی نیز رقابتهای ووشو فقط در بخش تالو برگزار خواهد شد. دو رویدادی که فرصتی مناسب را پیش روی آینده سازان این رشته قرار می‌دهد و به نظر می‌رسد فدراسیون در سالی که چندان رقابت مهمی پیش رو ندارد می‌بایست با نگاه ویژه به پشتوانه‌های ووشو کشور برنامه ریزی کند.

حسین اوجاقی نایب رئیس فدراسیون در این مورد به خبرنگار مهر گفت: برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور برنامه ریزی کرده‌ایم. به عبارت ساده‌تر ووشو در بازی‌های آسیایی جوانان در چهار وزن ساندای مردان و دو وزن ساندای زنان و سه فرم تالو دختران و پسران برگزار می‌شود که ما نیز مسابقات قهرمانی کشور که حکم انتخابی تیم ملی دارد را در همین بخش‌ها انجام خواهیم داد. برای مسابقات دانش آموزی هم که فقط در تالو باید نماینده اعزام کنیم، شرایط همین خواهد بود.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی و یا کنفدراسیون ووشو آسیا تاکنون در خصوص زمان برگزاری مسابقات نامه جدیدی ارسال نکرده‌اند. بر همین اساس هدف گذاری ما بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ «هانگژو» چین خواهد بود و مسابقات قهرمانی کشور که برای سه ماه سوم سال برنامه ریزی کرده‌ایم تا با شناخت نفرات منتخب، اردوی آماده سازی را در زمان مناسب آغاز کنیم.

اوجاقی در پایان به رقابتهای لیگ هم اشاره کرد و گفت: در نظر داریم مسابقات لیگ ۱۴۰۰ را زودتر از سالهای قبل آغاز کنیم. به همین دلیل در شرایط فعلی در حال فراهم کردن مقدمات کار هستیم و به زودی برنامه‌های نیز اعلام خواهد شد.
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا