به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه این رقابتها که در باکوی آذربایجان جریان دارد، سه شنبه سوم شهریورماه جودوکاران وزن ۱۰۰- کیلوگرم مردان و ۷۸- کیلوگرم زنان پیگیری شد که هر دو مدال به جودوکارانی از آسیا رسید. 

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم «وارلام لیپارتیانی» جودوکار گرجستانی با رنکینگ یک دنیا، برای دومین سال متوالی در مبارزه پایانی مغلوب شد و به مدال طلا نرسید. وی که فینال المپیک ۲۰۱۶ را به یک ژاپنی در «ماساهوبکر» ژاپنی واگذار کرده بود و سال گذشته هم در فینال رقابتهای قهرمانی جهان در بوداپست به یک ژاپنی دیگر به نام «آرون ولوف» باخته بود، در این دوره با قدرت به فینال رسید و این بار بعد از ۸ دقیقه مبارزه برابر «گوهام چو» کره ای، بازهم باخت و نقره گرفت. 

این کره ای که در فینال بازیهای آسیایی برابر «کنتارو» ژاپنی باخته بود، به مدال طلا جهان دست یافت. «لیپارتیانی» نقره گرفته و مدال برنز هم به «نیاز الیاسوف» از روسیه و «اوگان باتار» مغولستانی تعلق گرفت.

نکته مهم در مورد این وزن اینکه «آرون ولوف» از ژاپن با طلای دوره قبل، «دنیسوف» روس با دو نقره و سه برنز جهان، «المر گاسیموف» آذری با برنز دوره قبل راهی به سکوی قهرمانی پیدا نکردند. 

در بخش زنان و در وزن ۷۸- کیلوگرم«هامادا» از ژاپن طلا گرفت. «استونهایس» از هلند نقره گرفت و برنز هم به «الکساندرا بابی نتسوا» از روسیه و «ویررکک» از هلند تعلق گرفت. در این وزن «مایرا آگور» از برزیل، «ناتالی پاول» از انگلستان و «آنتومرچی» از کوبا که دوره قبل به نشان های طلا و برنز دست پیدا کردند توفیقی در کسب مدال نداشتند. 

این مسابقات امروز چهارشنبه با برگزاری مبارزات وزن ۱۰۰+ کیلوگرم در بخش انفرادی به پایان می رسد و فردا پنجشنبه مبارزات بخش تیمی انجام می شود.