ایرناکونگ فو

گلایه‌های قهرمان جهان از بی‌مهری مسئولان/ حمایت نمی‌کنید تخریب هم نکنید قهرمان جهان با بیان این‌که بیمه و امنیت شغلی مهمترین دغدغه ورزشکاران و مربیان ورزشی است، خطاب به برخی از مسئولان ورزشی گفت: حمایت نمی‌کنید، تخریب هم نکنید و بدون اطلاع عناوین قهرمانی را زیرسئوال نبرید. ۱۳:۱۶ – ۱۴۰۰-۹-۲۳

گلایه‌های قهرمان جهان از بی‌مهری مسئولان/ حمایت نمی‌کنید تخریب هم نکنید


قهرمان جهان با بیان این‌که بیمه و امنیت شغلی مهمترین دغدغه ورزشکاران و مربیان ورزشی است، خطاب به برخی از مسئولان ورزشی گفت: حمایت نمی‌کنید، تخریب هم نکنید و بدون اطلاع عناوین قهرمانی را زیرسئوال نبرید.

گلایه‌های قهرمان جهان از بی‌مهری مسئولان/ حمایت نمی‌کنید تخریب هم نکنید

مرتضی بابایی، قهرمان کونگ‌فو جهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد در خصوص دغدغه‌های خود اظهار کرد: مهمترین دغدغه من امنیت شغلی و بیمه درمانی است.

وی افزود: بحث امنیت شغلی و پوشش بیمه‌ای یکی از مهمترین دغدغه تمام ورزشکاران حرفه‌ای به ویژه مربیان رشته‌های مختلف ورزشی است که متأسفانه تاکنون به این مهم هیچ توجهی نشده است.

بابایی با بیان این‌که هنوز به بحث مربیگری رشته ورزشی به عنوان یک شغل نگاه نمی شود، بیان کرد: به نظر من مربی ورزشی بودن مثل معلمی شغل است چرا چون معلمان در مدرسه ذهن افراد و مربیان ورزشی جسم آنها را برای جامعه‌ای پویا آمده می‌کنند.

این جوان یزدی قهرمان جهان با بیان این‌که متأسفانه آن طور که باید به ورزشکاران و مدال آوران رشته‌های مختلف ورزشی توجه نمی‌شود، گفت: اواخر بهمن ماه ۹۹ بعد از کسب مقام برتر در مسابقات جهانی سلاح‌های سرد که با حضور ورزشکاران ۳۸ کشور دنیا برگزار شده بود برخی از مسئولان استانی و شهرستانی فقط با اهدا لوح تقدیر و یک کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی از من تقدیر کردند.

بابایی حمایت از ورزشکاران و جوانان را توجه ویژه به پویایی و نشاط عمومی جامعه دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بحث توجه به جوانان را به مسئولان نظام ابلاغ کردند و نمی‌دانم که چرا برخی هنوز هم از این مهم غافلند آن طور که باید وظایف خود را در راستای حمایت از جوانان انجام نمی‌دهند.

 وی توجه نکردن به ورزشکاران و مدال آوران ملی و بین‌المللی را بی‌توجهی به اصل جوانی و تضعیف روحیه ورزشکاران دانست و بیان کرد: وقتی ورزشکاران جوان که با روحیه و پشتکار به امید آینده‌ای روشن پا در عرصه ورزش گذاشتند برخورد و نحوه حمایت مسئولان را از مربیان ورزشی و قهرمانان جهانی می‌بینند انگیزه‌ خود را برای ادامه مسیر از دست خواهند داد.

این قهرمان جهان توجه ناکافی به حوزه ورزش در سطح شهر و استان را از دیگر دغدغه‌های خود عنوان و تصریح کرد: کونگ فو ورزشی ایرانی اسلامی است که تاکنون آن طور که باید نه بین اقشار جامعه معرفی و تبیین شده و نه به آن بها داده شده است.

بابایی در خصوص انتظار خود برای حمایت مسئولان گفت: از مسئولان استان به ویژه دست‌اندرکاران حوزه ورزش انتظار دارم اگر حمایتم نمی‌کنند حداقل مانع پیشرفت و حرکتم هم نشوند.

وی یک سری تخریب‌های روحی و روانی که به هیچ عنوان پایه و اساس علمی و واقعی ندارد را از جمله آفت‌های مدیریتی در حوزه ورزش دانست و خطاب به برخی مسئولان ورزشی بیان کرد: آقا حمایتم نمی‌کنید لطفا تخریب هم نکنید.

این جوان یزدی قهرمان جهان با انتقاد از بی‌مهری یک سری مسئولان حوزه ورزش استان، خاطرنشان کرد: برخی افراد با اهداف سو بخشی از عناوین قهرمانی و مدال‌های من را زیرسئوال می برند و متأسفانه برخی از مسئولان هم بدون بررسی لازم به این مباحث دامن می‌زنند و زخم این موضوع از زخم حمایت نکردند چند برابر سخت‌تر است.

وی با بیان این‌که تمام احکام ورزشی من موجود است و بعد از مطرح شدن به مسئولان و نهادهای مربوطه ارائه داده‌ام،گفت: بعد از بررسی‌های انجام شده که آن هم با اسرار خودم در دستور کار قرار گرفت واقعیت در مورد غرزورزی افراد مشخص شد ولی مسئولان همچنان بر مرکب بی‌مهری و بی‌توجهی خود به ورزش و ورزشکار سوار هستند.

بابایی خاطرنشان کرد: اولین قهرمانی وی از سال ۸۵ در مسابقات کشوری رده نونهالان آغاز شد و تاکنون موفق به کسب مقام‌های استانی، ملی و بین‌المللی زیاده شده که شاخص‌ترین آنها کسب مقام قهرمانی مسابقات بین‌المللی ۲۰۱۶ کشورهای آسیایی، قهرمانی جهان در رشته سلاح‌های سرد ۲۰۲۱ در کشور گرجستان است.

وی دعای مادرش را رمز موفقیت و ثابت قدمی خود در ورزش قهرمانی دانست و بیان کرد: با توجه به بی مهری‌های زیادی که در مسیر ورزش با آن مواجه شدم ولی دعای مادرم و دلگرمی‌های او مرا به آینده‌ای روشن امیدوار کرده و همیشه نیازمند دعای خیرش هستم.

این قهرمان جوان یزدی در پایان دعا و همراهی مادرش را تضمین کننده موفقیتش در زندگی عنوان و تأکید کرد: برای من پیروزی و موفقیت در حقیقت رضایت مادرم است و لاغیر.

انتهای پیام/الف/ی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا