مهرووشو

از تیم ملی ووشو خداحافظی نکرده‌ام/ دنیای حرفه‌ای متفاوت است

سرگروه تیم ملی ووشو گفت: حضورم در مبارزات حرفه‌ای منافاتی با عضویت در تیم ملی ندارد و هنوز اهداف بزرگی در ووشو را دنبال می‌کنم.

از تیم ملی ووشو خداحافظی نکرده‌ام/ دنیای حرفه‌ای متفاوت است

محسن محمدسیفی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: چند سالی است که به حضور در مسابقات حرفه‌ای فکر می‌کنم، ولی فشردگی برنامه‌های تیم ملی، اردوها، مسابقات مختلف جهانی و آسیایی مانع از انجام آن شده بود که بعد از شیوع کرونا و لغو کلیه مسابقات ووشو، پس از بررسی روی پیشنهاداتی که داشتم، به یکی از آنها پاسخ داده و قرارداد بستم.

وی ادامه داد: با سازمان «BRAVE» قراردادی دو ساله بستم که باید در این مدت ۵ مبارزه انجام دهم. که خدا را شکر اولین آن را شب عید برگزار کرده و در مدت ۴۰ ثانیه پیروز شدم. البته در قراردادم به صراحت ذکر شده که هر زمان تیم ملی ووشو برنامه داشتم، می‌توانم در این مسابقات بدون مشکل شرکت کنم.

سیفی در مورد مسابقه آینده خود گفت: نزدیک به ۴۵ روز دیگر در بلاروس مبارزه دارم و باید با آمادگی بدنی بالا به مصاف رقیب خود بروم به همین دلیل با دو نوبت تمرین روزانه برای حفظ آمادگی بدنی خود تلاش می‌کنم.

سرگروه تیم ملی ووشو در مورد قوانین بین المللی و حضور همزمان در رویداد حرفه‌ای و آماتور هم گفت: حضورم در مسابقات حرفه‌ای منافاتی با مبارزه برای تیم ملی ندارد و چنین قانونی هم نداریم که نتوانم در مسابقات شرکت کنم. ضمن اینکه مدتی پیش وزارت ورزش مجوز قانونی برای فعالیت این رشته را صادر کرده است.

سیفی در مورد سختی‌های مبارزات حرفه‌ای گفت: من در وزن ۷۰- کیلوگرم مبارزه می‌کنم و طبق قوانین این مسابقات رزمی کارانی که وارد دنیایی حرفه‌ای می‌شوند باید پله پله پیش بروند. یعنی رقبای هر حریفی بر اساس تعداد پیروزی و شکست برابر با خودش مشخص می‌شود. این طور نیست که یک حریف را با دو پیروزی برابر یک رقیب با ۹ یا ۱۰ پیروزی قرار دهند. همین موضوع کار را برای من به مراتب راحتر کرده است. چرا که من تازه واردی هستم که چند سال سابقه و تجربه در مبارزات ووشو را دارم و این باعث می‌شود که بازی به بازی پیش رفته و با شرایط چنین رویدادهایی آشنا شوم.

وی در پایان گفت: تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هیچ رویداد رسمی در ووشو نداریم و در این مدت به مبارزات حرفه‌ای خود ادامه خواهم داد و پس از آن برای کسب چهارمین طلای بازی‌های آسیایی تلاش خواهم کرد. همانطور که گفتم اهداف بزرگی در ووشو دارم. جا دارد از زحمات دکتر علی نژاد، دکتر صدیقی و دکتر آقا علی قاسمنیان پزشک تغذیه که چند سالی است در کنار من حضور دارد، تشکر و قدردانی کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا