تکواندو

بازی های آسیایی هانگژو؛ حسین پور دومین نقره تکواندو را به ارمغان آورد


حسین پور دومین نقره تکواندو را به ارمغان آورد

ملی پوش تکواندو کشورمان در بازی های آسیایی هانگژو موفق به کسب مدال نقره شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، علیرضا حسین پور ملی پوش تکواندو کشورمان در وزن 63- کیلوگرم در بازی های آسیایی هانگژو، در دیدار فینال مقابل «بان لانگ» از تایلند قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

حسین پور در مرحله یک چهارم نهایی «لی» از کره جنوبی را در دو راند متوالی و با نتایج 16بر5 و 14 بر2 از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و مدال برنز خود را قطعی کرد. وی در دیدار نیمه نهایی «الهلوانی» از اردن دارنده نقره جهانی مکزیک و نقره و برنز رقابت های آسیایی را هم 2 بر صفر شکست داد و فینالیست شد. حریف حسین پور در فینال «بان لانگ» از تایلند دارنده نقره جهان در سال 2023 بود که نتیجه را به این تکواندوکار جوان واگذار کرد و به نشان نقره رسید.

در گروه بانوان، ناهید کیانی و نرگس میرنوراللهی در اوزان 53- و 57- کیلوگرم با واگذاری نتایج به حریفان خود از دور رقابت ها کنار رفتند. کیانی در دور نخست با قرعه استراحت رو به رو شد و پس از آن در مرحله  یک هشتم نهایی مقابل «چوتیکان» از تایلند با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. میرنوراللهی هم در همان دیدار اول خود مقابل کیم از کره  جنوبی نتیجه را در 2 راند واگذار کرد و خداحافظی زود هنگامی با مسابقات داشت.

لازم به ذکر است تا به اینجا در بخش مبارزه، مهدی حاجی موسایی و مبینا نعمت زاده روز گذشته 2 نشان نقره و برنز را از آن خود کردند.


Source link

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا