تکواندو

بازی های آسیایی هانگژو؛ 3 برنز سهم تکواندوکاران در روز چهارم مسابقات


3 برنز سهم تکواندوکاران در روز چهارم مسابقات

در پایان روز چهارم مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو، 3 نماینده ایران صاحب نشان برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه رقابت های تکواندو نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو رقابت های اوزان 67- کیلوگرم بانوان و 68- و 80- کیلوگرم آقایان امروز چهارشنبه پنجم مهرماه در «سالن لیان» شهر هانگژو برگزار شد که سهم نمایندگان ایران 3 مدال ارزشمند برنز بود.

در گروه آقایان و در وزن 68- کیلوگرم، متین رضایی ابتدا استراحت کرد و سپس «کورمالیف» از قرقیزستان را 2 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم برابر «چمنینگ ژیائو» از کشور میزبان در یک دیدار تماشایی در ثانیه های پایانی راند سوم توانست 2 بر یک در راند شماری به برتری برسد و راهی نیمه نهایی شود. بعد از مسابقات جهانی باکو، این دومین پیروزی رضایی برابر این رقیب چینی بود.

نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی 2 بر یک مقابل «زید کریم» از اردن بازنده شد و نشان برنز را به دست آورد.

در وزن 80- کیلوگرم، مهران برخورداری بعد از یک دور استراحت، «امید ساهاک» از افغانستان را 2 بر صفر شکست داد و سپس «دیو» از فیلیپین را با همین نتیجه از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.  در این مرحله برخورداری برابر «پارک ووهئوک» قهرمان جهان در سال 2022 از کره جنوبی در یک دیدار نزدیک 2 بر یک بازی را واگذار کرد و نشان برنز را بر گردن آویخت.

در وزن 67- کیلوگرم بانوان، ملیکا میرحسینی دور نخست مقابل «باس خیم» از نپال رو به رو شد و 2 بر صفر بازی را به سود خود تمام کرد.  وی در مرحله یک چهارم نهایی 5 بر 4 و 3 بر 3 برابر «جولیانا الصادق» حریف عنواندار جهان و آسیا پیروز شد و به دور نیمه نهایی رسید. میرحسینی در این مرحله برابر «فروزا سادیکووا» نماینده صاحب عنوان ازبکستان رو به رو شد و 2 بر یک در راند شماری مبارزه را واگذار و به نشان برنز بسنده کرد.

لازم به ذکر است تا به اینجا در بخش مبارزه، مهدی حاجی موسایی و علیرضا حسین پور 2 مدال نقره،  متین رضایی، مهران برخورداری، ملیکا میرحسینی و مبینا نعمت زاده  4 نشان  برنز را از آن خود کرده اند. مرجان سلحشوری هم یک مدال برنز در بخش پومسه کسب کرده است. 


Source link

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا