کونگ فومهر

با «توآ» فرهنگ ایرانی را ترویج می کنیم/ ۸۱ کشور به ایران می‌آیند

رئیس فدراسیون جهانی «توآ» گفت: اولین دوره رقابتهای جهانی را با هدف ترویج فرهنگ اصیل و رزم ایرانی و با حضور ۸۱ کشور از ۵ قاره برگزار می کنیم.

با «توآ» فرهنگ ایرانی را ترویج می کنیم/ ۸۱ کشور به ایران می‌آیند

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نخستین دوره رقابتهای قهرمانی جهان در رشته «توآ» با حضور برانوش نیک بین رئیس فدراسیون جهانی این رشته، حیدری سرپرست فدراسیون کونگ فو و قائم مقام فدراسیون جهانی توآ در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در ابتدای جلسه نیک بین اظهار داشت که با توسعه این ورزش در جهان که رزم اصیل ایرانی است در تلاشیم تا فرهنگ غنی ایران را صادر کنیم. بر همین اساس این رقابتها طی روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال ۱۳۹۵ فدراسیون جهانی کار خود را آغاز کرده است اظهار داشت: تاکنون دو مرحله مجمع آسیایی این رشته و دو دوره رقابتهای جهانی را برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی کشورها مواجه شد. و با توجه به همین استقبال در صدد برگزاری مسابقات جهانی برآمدیم. ضمن اینکه اولین مجمع جهانی نیز برگزار خواهد شد و تیم‌های ملی ما در دو بخش آقایان و بانوان تمرینات خود را بخوبی برگزار کرده و آماده هستند با تمام قوا در رقابت‌های جهانی توآ حضور پیدا کنند.

همچنین حیدری سرپرست فدراسیون کونگ فو گفت: تا کنون هیچ رشته‌ای به نام ایران در مجامع بین المللی ثبت نشده است. طی یکی دو سال اخیر سعی کردیم این رشته را به شورای المپیک آسیا معرفی کنیم تا به مرور شاهد مدال آوری ایران در این رشته نیز باشیم. در همین رابطه رایزنی‌هایی صورت گرفته که حاصل آن ارتباط خوب ما با کشورهای مختلف است.

قائم مقام فدراسیون جهانی ادامه داد: حمایت کمیته المپیک و وزارت ورزش را در این راه به همراه داشتیم و در برگزاری دو مجمع و دو رویداد آسیایی از افراد با جایگاه مهم در کشورهای مختلف دعوت کردیم. هدف ابتدایی ما حضور این رشته در بازی‌های داخل سالن و سپس تلاش برای ورود به بازی‌های آسیایی است. ما تعهد داشتیم که حتماً مسابقات جهانی را با حضور کشورهایی از حداقل ۳ قاره برگزار کنیم که بار سنگین مالی دارد و امیدوارم به بهترین شکل فروردین ماه به میزبانی کیش برگزار شود.

حیدری افزود: برنامه ما برای برگزاری این مسابقات اسفند ماه بود که «حیدر فرمان» از شورای المپیک آسیا به این دلیل که در این تاریخ نمی‌توانستند به ایران بیایند خواستار تعویق آن شدند که این موضوع برای ما ارزش زیادی داشت.

در پایان هم نیک بین درباره نحوه تأمین منابع مالی این رویداد بزرگ گفت: فدراسیون ما جهانی است و برای برگزاری مسابقات حامی مالی جذب کردیم. ما بر اساس منابع مالی برای هر تیم که اعلام آمادگی کرده‌اند سقف گذاشتیم و اگر خواستار تعداد بیشتر هستند باید هزینه اعزام را خودشان پرداخت کنند. از آنجا که مؤسس این فدراسیون جهانی ایران است، لازم بود اولین رویداد جهانی را خودمان برگزار کنیم اما قطعاً دوره‌های بعدی را به کشورهای آسیایی یا اروپایی می‌دهیم. قصدمان این است هر ۲ سال مسابقات آسیایی و جهانی رشته توآ را برگزار کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا