MMAایرنا

بهانه‌ای برای رهایی از غریبی

بهانه‌ای برای رهایی از غریبی
بهانه‌ای برای رهایی از غریبی

تهران- ایرنا- خروج «سجاد غریبی» از حباب ساختگی و رونمایی از ماهیت واقعی او که به هالک‌ایرانی شهرت یافته بود به خوبی نشان داد که تلاش‌های چند ساله وی تنها برای رهایی از غریبی و قرار گرفتن در مسیر درآمدزایی بوده است.

به گزارش ایرنا؛ یکی از معضلات همیشگی فضای مجازی، توجه بیش از اندازه به افرادی است که واقعیت آنان با چیزی که در فضای مجازی هستند، زمین تا آسمان تفاوت دارد.

شاخ‌های مجازی چیزی نیستند که خود را نشان می‌دهند و تلاش آنها تنها برای جمع آوری مخاطبین چند میلیونی است تا از طریق آنان در مسیر درآمدزایی قرار بگیرند.

جدیدترین چهره اینستاگرامی که به هالک ایرانی شهرت یافته، «سجاد غریبی» است که تصاویر او در پیج اینستاگرامش او را به هالک معروف کرد. او از همین پیج شخصی‌اش نامی برای خود در ایران و حتی سطح جهان دست و پا کرد تا جاییکه «مارتین فورد»‌ انگیلسی از چهره‌های مطرح ورزش‌های مبارزه‌ای خواهان جدال با او شد.

اما با حضور غریبی در محل معارفه مبارزه با این غول انگلیسی ماهیت واقعی او را نشان داد. تصاویری که ثابت کرد که غریبی آن چیزی نبود که در فضای مجازی می‌دیدم. کاملا واضح است تصاویر منتشر شده از او همگی فتوشاپ هستند و ماهیت واقعی‌اش با تصاویرش، کلیومترها فاصله دارد. از همه بدتر اتفاقاتی که در مراسم معارفه مبارزه این دو نفر رخ داد، چیزی بیشتر از یک آبروریزی بود.

حتی فیلم منتشر شده از نشست خبری غریبی و مارتین فورد به خوبی نشان می‌دهد که یک مبارزه ساختگی و نمایشی که از قبل نتیجه‌اش مشخص بوده در پیش است که طرفین تنها به فکر چندصد هزار دلاری هستند که جدا از هر نتیجه‌ای که در این مبارزه رقم بخورد، به جیب می‌زنند.

در این راستا بسیاری از مربیان و قهرمانان مطرح رشته‌های رزمی در این روزها به صحبت در خصوص غریبی پرداخته و معتقدند وی تنها برای جمع کردن فالورهای چندین میلیونی و در نهایت درآمدزایی روی به این اقدام آورده و خود را انسانی متفاوت نشان داده است. در واقع رفتار فریب‌کارانه وی موجب شده تا قهرمانان واقعی رشته‌های رزمی موضع‌گیری جدی داشته و خواهان برخورد با اینگونه اقدامات شوند.

در این راستا نباید از نقش مخاطبین هم به سادگی عبور کرد. آنهایی که بدون تحقیق و تنها از روی تصاویر ساختگی، یک فرد را تا عرش بالا می‌برند و باعث می‌شوند آدم‌های عادی نیز خود را قهرمان یا فردی متفاوت تصور کنند. اینها همگی به فرهنگ پایین برخی در استفاده از فضای مجازی برمی‌گردد که تفاوت انسان‌های نخبه و افتخارآفرین را با افرادی که نام کشور را زیر سوال می‌برند، تشخیص نمی‌دهند.

امیدواریم روزی فرا برسد که مخاطبین چندین میلیونی دنیای مجازی، افراد بهتر و تاثیرگذار کشور و جهان را برای تعقیب صفحات اجتماعی پیدا کنند و به جای مطرح کردن نام افراد فیک، به دنبال یادگرفتن از چهره‌های تاثیرگذار، دانشمندان، نخبه‌ها، قهرمانان واقعی و انسان‌های بزرگ ایران و جهان باشند و اجازه ندهند تا برخی با دروغ، سرمان را کلاه بگذارند.

کافی است که به آمار فالورهای غریبی در اینستاگرام نگاهی انداخته و ببینیم که تعداد مخاطبینش پس از اینکه مشخص شد او در این مدت با تصاویر فتوشاپی همه را فریب داده است، چندصد هزار نفر بیشتر شده است! این یعنی ما خودمان دربادکنک‌ها می‌دمیم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا