کونگ فومهر

توجه هیأت به نیروی انسانی و ارتقای دانش مربیان و داوران باشد

بیرجند- دبیر فدراسیون کونگ‌فو گفت: توجه هیأت کونگ‌فوی خراسان جنوبی به نیروی انسانی، بخش بانوان، برگزاری مسابقات، استعدادیابی از پایه و ارتقا دانش مربیان و داوران استان باشد.

توجه هیأت به نیروی انسانی و ارتقای دانش مربیان و داوران باشد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صداقت پنج شنبه شب در مجمع عمومی هیأت کونگ‌فو اظهار کرد: مطالبه گری باید توسط اعضا در مجمع عمومی هیأت‌های ورزشی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و آنچه در شرایط فعلی می‌تواند به ما کمک کند، اتحاد و همدلی است.

به گفته وی هیأت رئیسه جدید کنگ فو باید استراتژی هیأت را بر اساس سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی که برای همه هیأت‌های ورزشی در نظر گرفته شده و آنچه فدراسیون در همه سطوح ابلاغ می‌کند، تدوین کنند.

استراتژی‌های فدراسیون

وی توسعه منابع انسانی، توسعه کمی و کیفی ورزش قهرمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تلاش برای ارتقای سطح مربیان و دانش علمی داوران را از استراتژی‌های فدراسیون کنگ فوی کشور اعلام و اضافه کرد: با برگزاری مسابقات باید با کمک فدراسیون در سبک‌های دارای ظرفیت میزبان مسابقات کشوری باشید.

وی ادامه داد: شرط اولیه پیشرفت در هر رشته ورزشی توجه به ورزش پایه و دانش آموزی است که در این راستا کمیته استعدادیابی در فدراسیون تشکیل شد و این کمیته باید در خراسان جنوبی هم تشکیل شود.

صداقت با بیان اینکه هیأت رئیسه قوی برای این هیأت انتخاب شد، گفت: کمیته‌ها بازوان توانمند هیأت‌های ورزشی می‌باشند و اساس توجه هیأت به نیروی انسانی و بخش بانوان، برگزاری مسابقات، ارتقا دانش مربیان و داوران باید باشد.

ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها

به گفته وی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خراسان جنوبی می‌تواند به توسعه این رشته ورزشی کمک کند و پاشنه آشیل ورزش ما این است که در مسابقات برون مرزی شرکت کنیم و اگر مسابقات برون مرزی افزایش یابد سبب افزایش علاقه جوانان خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این هفته میزبان مجمع جهانی این رشته ورزشی هستیم و مجمع فوق‌العاده فدراسیون تا پایان سال برگزار می‌شود و در ۵۸ هیأت هم مجمع عمومی انتخاباتی برگزار می‌شود تا هیأت‌های استان‌ها از بلا تکلیفی اداره آنها با سرپرستی خارج شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان هم به عنوان رئیس مجمع عمومی این هیأت اظهار کرد: یکی از بزرگترین سرمایه‌های ورزش کشور وجود افرادی مانند استاد رضایی است که سال‌ها دوران اسارت را تحمل کرده و بعد از آزادی از اسارت پایه گذار این رشته در بیرجند بوده است.

حسن عزیزی اضافه کرد: از رئیس هیأت که با رأی اعضای مجمع برای چهار سال انتخاب شد، می‌خواهم در سال آینده ساختار تشکیلات هیأت‌های شهرستان‌ها و حوزه بانوان را کامل کند.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های مقابله با حرکت رسانه‌ای دشمن، جهاد تبیین است که زمینه حضور حداکثری مردم را برای برون رفت از مشکلات رقم خواهد زد، ادامه داد: ظرفیت‌های خراسان جنوبی در این رشته متنوع است و با توجه به وجود پیشکسوتان، داوران و مربیان زمینه برای برگزاری برنامه‌های ارتقا در استان وجود دارد.

سهمیه ویژه

عزیزی تصریح کرد: با تلاش بیشتر در آینده شاهد ورزشکاران این رشته در مسابقات بین‌المللی خواهیم بود و در شرایط کرونایی باید لیگ‌های مجازی در رشته‌های پایه برگزار شود و از مسئولان فدراسیون درخواست می‌کنیم تا سهمیه ویژه‌ای برای حضور ورزشکاران استان برای حضور در تیم ملی در نظر بگیرند.

رضایی پیشکسوت کونگ‌فوی استان که در سال‌های گذشته مسئولیت این هیأت را برعهده داشته است هم اظهار کرد: به دلیل عوارض دوران اسارت برای قبول این مسئولیت کاندید نشدم و کسی که با رأی اعضای مجمع سکاندار هیأت شد را به خوبی می‌شناسم و او از دوران کوچکی در این رشته کار کرده است.

وی که بنیانگذار این رشته در بیرجند بوده است، ادامه داد: بالغ بر ۱۵۰ داور ،۷۰ تا ۸۰ مربی را تربیت کرده‌ام و کلاس‌های داوری درجه سه را بدون گرفتن حق‌الزحمه در استان برگزار کرده‌ام و این موضوع موجب شده که امروز نیازی به داوران خارج از استان نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: امروز هیأت را در حالی تحویل می‌دهم که یک ریال بدهی ندارد و با ۵۰ میلیون تومان هیأت را تحویل می‌دهم و هر چند عمل به سلیقه خوب است اما نباید این کار سبب شود تا برای هیأت حاشیه ایجاد شود.

ارائه برنامه‌ها

منتخب این هیأت برای برعهده گرفتن سکان‌داری آن در چهار سال آینده هم اظهار کرد: ساماندهی باشگاه‌ها مرکز استان که در دوران کرونا تعطیل شدند، راه اندازی سالن‌ها و فعال شدن کونگ فو در شهرستان‌های استان، ارتقا سطح کیفی مربیان و داوران، برگزاری مسابقات و میزبانی‌های کشوری از جمله برنامه‌هایم برای اداره این هیأت می‌باشد.

محمد فضلی اضافه کرد: از اعضای مجمع عمومی هیأت که برای برعهده گرفتن این مسئولیت برای چهار سال به من اعتماد کردند، تشکرمی کنم و امیدواریم با همدلی همه ورزشکاران این رشته در ارتقا سطح کونگ‌فوی خراسان جنوبی موفق شویم.

انتخاب رئیس و هیأت رئیسه

در این جلسه که با حضور ۱۶ نفر از ۲۱ عضو مجمع عمومی برگزار شد محمد فضلی با ۱۶ رأی، بتول خزاعی با ۱۶ رأی، صدیقه شرفی با ۱۳ رأی و جواد رضایی با ۱۵ رأی به ترتیب به عنوان رئیس، نایب رئیس، خزانه دار و کارشناس خبره انتخاب شدند.

همچنین غلامحسین محمودی راد و معصومه فضلی با ۱۴ رأی و سمیه مهرور با ۱۶ رأی به عنوان دو عضو هیأت رئیسه و بازرس توسط اعضای مجمع عمومی هیأت کونگ‌فوی خراسان جنوبی انتخاب شدند. در پایان از زحمات چندین ساله رضایی پیشکسوت این رشته و صفار زاده رئیس بسیج ورزشکاران به مناسبت روز پاسدار تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا