اخبار رزمی خارجیبوکس حرفه ای

خوب، بد، بدتر: ارول اسپنس جونیور، ترنس کرافورد در مسیر برخورد

خوب، بد، بدتر: ارول اسپنس جونیور، ترنس کرافورد در مسیر برخورد

نگاهی انتقادی به هفته گذشته در بوکس

خوب

ارول اسپنس جونیور مسلط است پیروزی مقابل یوردنیس اوگاس خاص بود… اما در مقایسه با آنچه ممکن بود بعد از آن اتفاق بیفتد، چیزی نبود.

اسپنس روز شنبه در استادیوم AT&T خارج از دالاس چیزی جز هیجان انگیز نبود.هفتم دور برای متحد کردن سه عنوان وزنه برداری.

این عملکرد با توجه به موانعی که او باید بر آن غلبه می کرد بسیار چشمگیر بود – یک تصادف رانندگی وحشتناک در سال 2019، جدا شدن شبکیه چشم در سال گذشته و یک تعلیق 16 ماهه.

اسپنس (28-0، 22 KO) شماره 5 در پوند به پوند Boxing Junkie است – موقعیتی مشابه با اکثر رده بندی ها – اما برخی ممکن است استدلال کنند که او باید به صدر نزدیک تر باشد، به شماره 1 Boxing Junkie نزدیک تر باشد- جنگنده رتبه بندی شده، ترنس کرافورد.

این همان چیزی است که یک رویارویی احتمالی بین اسپنس و کرافورد را بسیار جذاب می کند. این مبارزه نه تنها یک قهرمان بلامنازع وزن سبک وزن را ایجاد می کند. همچنین دو بازیکن برتر 5 پوندی را در مقابل یکدیگر قرار می دهد.

بهتر از این نمی شود.

و به نظر می‌رسد که احتمال وقوع آن واقعاً پس از سال‌ها انتظار زیاد است، زیرا اسپنس و کرافورد، عامل آزاد، دیگر برای موجودیت‌های رقیب مبارزه نمی‌کنند. بعلاوه، اسپنس هرگز بیشتر از آنچه پس از مبارزه روز شنبه انجام داد، روشن نکرد که می‌خواهد با کرافورد در رینگ ملاقات کند.

ای کاش این دعوا چند سال پیش اتفاق می افتاد، زمانی که کرافورد (که در سپتامبر 35 ساله می شود) در اوج آمادگی جسمانی خود بود. با این حال، این شبیه بازی فلوید می‌ودر در مقابل مانی پاکیائو نیست، که حس یک بازی قدیمی را داشت، زیرا خیلی دیر اتفاق افتاد.

اسپنس شنبه شب نشان داد که حداقل به بهترین حالت خود نزدیک است. و کرافورد در ماه نوامبر یک ناک اوت قابل توجه قهرمان سابق شاون پورتر را پشت سر می گذارد، که نشان می دهد او همچنان در صدر بازی خود باقی می ماند.

اسپنس در مقابل کرافورد ممکن است بزرگترین مبارزه ممکن در بوکس باشد. انگشتان عبور از آن در پاییز اتفاق می افتد.

بد

یوردنیس اوگاس پس از شکست خود از بین رفت. AP Photo / جفری مک وورتر

اوگاس پس از ناکامی در رسیدن به هدف برای تبدیل شدن به قهرمان یکپارچه وزن متوسط ​​گفت: “من احساس ناراحتی می کنم زیرا برای این مبارزه بسیار سخت تمرین کردم.” با احترام به ارول اسپنس. او یک قهرمان بزرگ است. من فقط از اتفاق امشب ناراحتم.»

احساسات اوگاس قابل درک است. او در مبارزات متوالی بالاترین اوج و پایین ترین حالت را تجربه کرد که همیشه ضرر دارد.

ستاره آماتور کوبایی زمانی راه درازی را پیموده بود، با غلبه بر آزمایش‌های فرار از کشور مادری‌اش، شکست‌های پیاپی در سال 2014 و وقفه‌ای دو ساله متعاقب از ورزش تا رسیدن به وزن 147 پوندی. مدعی

و صعود او با ناراحتی بزرگی از مانی پاکیائو در آگوست گذشته همراه بود، که اولین عنوان اصلی خود را در سن 34 سالگی به او داد و او را به یک بازیکن اصلی در بخش تبدیل کرد.

پس از آن، در یک شب، باید احساس می کرد که او در سال 2014 بازگشته است. او شجاعانه جنگید اما در پایان توسط اسپنس مغلوب شد، که او را در یک ضرب و شتم یک طرفه و با شکستگی استخوان مداری قرار داد. اوگاس خوب است، اسپنس ممکن است عالی باشد.

بنابراین، درک ناراحتی اوگاس در مبارزه آسان بود. با این حال، زمان چشم انداز را فراهم می کند.

این واقعیت که او توانست برای رسیدن به قله ورزش بر موانع غلبه کند، موفقیتی است که همیشه برای او افتخار می کند. بر خلاف پاکیائو که در زمان جنگ 42 ساله بود، اوگاس به اندازه کافی جوان است که به حرفه خود ادامه دهد.

و در نهایت، ما نباید خیلی برای او متاسف باشیم: او باید با حداقل 2 میلیون دلار پس از تقسیم درآمدهای پرداخت به ازای هر نمایش، کنار برود. این باید به کاهش بخشی از درد عاطفی او پس از ناامیدی کمک کند.

بدتر

اوگاس تنها مبارز مسن تری نبود که روز شنبه روزهای سختی را پشت سر گذاشت.

اول، در انگلستان، کریس ون هیردن 34 ساله، یک مبارز خوب از زمانی که 16 سال پیش حرفه ای شد، در دو راند کامل مقابل ستاره نوظهور Conor Benn نتوانست جان سالم به در ببرد. این بومی آفریقای جنوبی ساکن لس آنجلس، فرصت نشان دادن چیزی را نداشت.

سپس، در کارت اسپنس-اوگاس، جوسیتو لوپز، 37 ساله، فرانسیسکو وارگاس، 37، و یوریورکیس گامبوآ، 40 ساله، سن خود را نشان دادند.

لوپز (38-9، 21 KO) به کودی کراولی (21-0، 9 KO) کمی مقاومت در اوایل 10 راند برنامه ریزی شده خود نشان داد، اما به نظر می رسید که در میانه مبارزه قدیمی شده است و به سختی قادر به شنیدن زنگ پایانی بود. کراولی یک تصمیم گسترده گرفت.

لوپز سال‌ها یکی از سرسخت‌ترین مبارزان جهان بین 135 تا 147 پوند بود، از جمله پیروزی با ناک اوت بر ویکتور اورتیز. حالا به نظر می رسد که او تمام شده است.

وارگاس (27-4-2، 19 KO) هنوز داشت بدن خود را گرم می کرد که دست چپ هیولایی از خوزه والنزوئلا سبک وزن او را به پشت کوبید و بیرون زد. تصور اینکه قهرمان 130 پوندی سابق از چنین شکستی بازگردد دشوار است، اما او یک جنگجو است.

و گامبوآ (30-5، 18 KO) چهار بار مقابل ایزاک کروز غارنورد شکست خورد قبل از اینکه مبارزه با رحمت در راند پنجم متوقف شود. دارنده مدال طلای المپیک 2004 و قهرمان دو بار پر وزن، مایل بود اما دیگر پاهایی برای مبارزه در سطح بالایی ندارد. او تیر خورده است.

من نمی‌خواهم بیش از حد به خواستگارانی که سرنوشت را با قرار دادن قهرمانان محو شده در برابر ستاره‌های جوان داغ وسوسه می‌کنند، انتقاد کنم. خواستگاری سخت ترین کار در بوکس است. بعلاوه، اگر مبارزان مسن‌تر بتوانند نشان دهند که شایستگی خود را دارند، شایسته فرصت‌هایی هستند.

در عین حال، اتفاقات روز شنبه به وضوح نشان داد که خواستگاران و سایر قدرت‌ها باید مراقب چنین تصمیم‌هایی باشند.

مشت خرگوش

بن (21-0، 14 KO) در پیروزی خود بر ون هیردن بار دیگر نشان داد که می تواند به تهدیدی برای هر یک از 147 پوندی برتر تبدیل شود. او یک جنگنده همه کاره پویا با قدرت بزرگ است. از ون هیردن بپرس. تنها نقص آشکار در عملکرد بن این بود که او از زنگ افتتاحیه تا حدودی بی پروا بود. اگر او به یک اسپنس یا یک کرافورد با رها شده ای که به دنبال ون هیردن رفته بود حمله می کرد، ناک اوت می شد. … ایمانتاس استانیونیس (14-0، 9 KO) یک گام خوب دیگر در دوران حرفه ای خود با کارت اسپنس-اوگاس برداشت و شکست ناپذیری را که قبلاً شکست نخورده بود. راجاب بوتایف (14-1، 11 KO) با یک تصمیم تقسیم شده که باید به اتفاق آرا می بود. او در پرتگاهی است که در یک مبارزه قهرمانی جهان قرار دارد و ممکن است توانایی برنده شدن در آن را داشته باشد. … والنزوئلا (12-0، 8 KO) با ناک اوت یک پانچ خود از وارگاس بیانیه ای قدرتمند ارائه داد. مکزیکی ساکن سیاتل، شاگرد مربی خوزه بناویدز پدر، یکی از مشت های بالقوه برتر در جهان است. … من نمی دانم کراولی (21-0، 9 KO) تا کجا پیش خواهد رفت، اما او یک بوکسور خوب و منظم است که آمادگی لازم برای انجام 20 راند قوی را دارد. این فرمول شکست دادن او را حتی در بالاترین سطح دشوار می کند. … رگه حذفی سبک وزن نوجوانان براندون لی (25-0، 22 KO) زمانی که باهوش بود در امتیاز 15 به پایان رسید زاخاری اوچوا (21-3، 7 KO) او مسافت را روی کارت اسپنس-اوگاس برد. در آن شرم نیست. او احتمالاً در طول پیروزی با تصمیم متفق القول بیشتر از آنچه با یک توقف تماشایی دیگر یاد می گرفت، یاد گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا