بوکس حرفه ای

داستان باورنکردنی “Old Bones” و بازگشت چهار ساله او به بوکس در سال 2018، بوکسور Mzuvukile Magwaca در جریان یک سرقت از خانه مورد اصابت گلوله پا قرار گرفت، استخوان ران خود را به ترکش شکست و ظاهراً به حرفه امیدوارکننده خود پایان داد. چهار سال بعد، او بازگشت حرفه ای خود را انجام می دهد.2dLeonard SolmsSupplied

Mzuvukile Magwaca چهار سال پس از شلیک گلوله، حرفه ای خود را در آفریقا بوکس 16 باز می کند.

پس از شلیک گلوله به پای مزووکیلی ماگاواکا، استخوان ران او توسط تکه‌های پوست ثابت شده بود، بوکسور می‌گوید که روی زمین خانه‌اش دراز کشیده و در حالی که مهاجمانش در مورد اینکه آیا به سرش شلیک کنند یا نه بحث می‌کردند، گوش می‌داد.

در آن زمان، در سال 2018، ‘Old Bones’ تنها دو مبارزه با عنوان قهرمانی جهان در وزن باتام فاصله داشت و او یکی از درخشان ترین مشتاقان بوکس آفریقا بود. در عرض چند دقیقه از رسیدن به خانه برای یافتن مزاحمان در آنجا، به نظر می رسید حرفه و احتمالاً زندگی او تمام شده است.

اما او در 21 آوریل در آفریقای بوکس 16 در ژوهانسبورگ بازگشتی معجزه آسا خواهد داشت، اولین مبارزه حرفه ای او در چهار سال گذشته. با توجه به اینکه استخوان ران او به ترکش تبدیل شده است، این واقعیت که او حتی می تواند بدون لنگ زدن به رینگ راه برود، یک برد است.

18 ژانویه 2018 – Khayelitsha، کیپ تاون

Magwaca که در شرق لندن، آفریقای جنوبی به دنیا آمد، در مکان خوبی بود. او قهرمان بین قاره ای IBF Bantamweight بود و همسرش به تازگی فرزندشان را به دنیا آورده بود. سپس یک شب با هرج و مرج به خانه رسید.

“من بودم [coming home] از بیمارستان برای دیدن نوزادم [child]. وقتی به خانه رسیدم، دروازه امنیتی من باز بود. وقتی وارد آنجا شدم، سه نفر را پیدا کردم. یکی اسلحه بزرگ و یکی چاقو حمل می کرد. آنها پول و تلویزیون و لباس های من و همه چیز را طلب می کردند.

من از دادن خواسته‌هایشان امتناع نکردم. آنها هر چیزی را که می‌خواستند، تمام وسایلم را گرفتند. سپس تلویزیون را خواستند، اما متأسفانه روی دیوار نصب شده بود، بنابراین نتوانستند آن را بردارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا