کونگ فومهر

درخواست ورود «رزم ایران» به بازی‌های سالنی و ساحلی آسیا

فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی درخواست ورود هنر رزم ملی ایران به بازی‌های داخل سالن و ساحلی آسیا را ارائه کرد.

درخواست ورود «رزم ایران» به بازی‌های سالنی و ساحلی آسیا

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی، رضا حیدری رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی میهمان هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بود که در این جلسه گزارشی از مهمترین فعالیت‌های بین‌المللی برای رشد و توسعه هنر رزمی توآی (رزم ملی ایران) را ارائه کرد.

در این نشست اعلام شد که هنر رزمی توآی با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان چند دوره مسابقات قهرمانی آسیا، مجامع فدراسیون جهانی و آسیایی، دوره‌های آموزشی مربیگری و داوری بین‌المللی را برگزار کرده است.

همچنین رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی یادآورد شد که براساس پیگیری‌ها، ۴۷ کمیته ملی المپیک و هشت فدراسیون از کشورهای مختلف به طور کتبی هنرهای رزمی توآی (رزم ملی ایران) را مورد تأیید قرار داده‌اند و از فعالیت‌های این رشته رزمی در کشورشان حمایت می‌کنند.

حیدری در این نشست از اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی درخواست کرد تا برای ورود رشته رزم ملی ایران به بازی‌های داخل سالن و بازی‌های ساحلی آسیای حمایت و این پیشنهاد در شورای المپیک آسیا نیز مطرح شود تا با تحقق آن نقطه عطفی در تاریخ ورزش کشور به ثبت برسد.

بعد از این درخواست سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و هر یک از اعضای هیئت اجرایی حمایت‌های لازم برای تحقق این دستاورد ملی را اعلام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا