مهرووشو

رای کمیته انضباطی فدراسیون ووشوصادر شد/ برخورد با غایبان فینال

کمیته انضباطی فدراسیون ووشو در خصوص اتفاقات دیدار نهایی رقابت‎های لیگ برتر آقایان رای خود را صادر کرد.

رای کمیته انضباطی فدراسیون ووشوصادر شد/ برخورد با غایبان فینال

به گزارش خبرنگار مهر، تیم پاس ناجا در اعتراض به قضاوت داوران در بخش رقابتهای تالو لیگ برتر باشگاههای کشور، در دیدار نهایی رقابتهای لیگ برتر حاضر نشد و در پی آن کمیته انضباطی این فدراسیون تشکیل جلسه داد و در این خصوص رأی خود را صادر کرد.

در رأی صادر شده از سوی کمیته قضائی فدراسیون ووشو که روی سایت فدراسیون منتشر شده آمده است:

۱- مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف و ماده ۵ و ۶ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی، حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، پیشگیری از برخوردهای ناشایست، پیشگیری از تضییع حقوق جامعه ورزشی و افراد و رسیدگی به تخلفات در میادین ورزشی و بررسی موارد انضباطی مربوطه و همچنین گزارشات و مستندات دریافتی و اظهارات شهود، در تاریخ ۲۱/‏۱۱/‏۹۹‬ کمیته انضباطی فدراسیون در خصوص رسیدگی به تخلفات صورت گرفته از سوی آقایان رسول احمدی وند سرپرست، حمیدرضا منصوریان و غفار امانی مربیان تیم پاس ناجا در بخش‌های ساندا و تالو در حین برگزاری دیدار پایانی چهاردهمین دوره از لیگ برتر آقایان، یادواره شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی تشکیل جلسه داد. آقای غفار امانی در جلسه حاضر شدند و علی رغم اطلاع رسانی و دعوت قبلی سرپرست و سرمربی ساندا برای ارائه توضیحات در جلسه حضور پیدا نکردند.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع اظهارات شاهدان، تخلفات نامبردگان و همچنین باشگاه پاس ناجا را منطبق با بندهای ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۹ ماده ۷ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند ۳ ، ۴ و۱۰ و ۱۱ ماده ۸ آئین نامه مذکور احکام زیر صادر گردید:

الف) جناب آقای رسول احمدی وند سرپرست تیم پاس ناجا به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد.همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت سرپرستی را برعهده داشته‌اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان به پرداخت دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت سه سال محروم گردیدند.

ب) جناب آقای حمیدرضا منصوریان سرمربی ساندا تیم پاس ناجا به مدت دو سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد.همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش ساندا را برعهده داشته‌اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان، صحبت‌های بدون استناد در رسانه‌های گروهی به پرداخت مبلغ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در میادین ووشو و کوراش به مدت دو سال محروم می‌باشند.

ج) جناب آقای غفار امانی سر مربی تالو تیم پاس ناجا با توجه به حضور و درخواست تخفیف در مجازات و اظهارات و تبیین نقش خود در اتفاقات روی داده به مدت یک سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد. همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش تالو را برعهده داشته‌اند، و همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان بعنوان مربی تیم به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت یک سال محروم می‌باشند.

د) باشگاه پاس ناجا: ضمن لغو مقام دومی کسب شده در چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر، می‌بایست نسبت به استرداد جوایز و عناوین به دست آمده چهاردهمین دوره از لیگ برتر به مفهوم استرداد کلیه جوایز و مزایای دریافتی اعم از نقدی و غیرنقدی و اشیا نمادین (مدال، حکم، جام قهرمانی، نشان پیروزی و …) اقدام گردد. همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه تیم پاس ناجا به پرداخت یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال جریمه نقدی بعنوان بخشی از خسارات وارده به سازمان لیگ و فدراسیون و محرومیت از حضور در میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت دو سال از صدور رأی محکوم می‌گردند.

۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ (۲۱/‏۱۱/‏۹۹)‬ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می‌باشد.

۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در مصاحبه‌های صورت گرفته و گزارشات واصله به فدراسیون قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می‌باشند و ‏همچنین با توجه به ضرر و زیان مالی ایجاد شده فدراسیون ووشو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که مطابق ماده ۵ آئین مذکور پس از اعمال محرومیت مراتب را برای صدور حکم حقوقی و کیفری به مراجع قضائی منعکس و پیگیری نماید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا