تکواندو

رقابت های نونهالان قهرمانی آسیا 2023؛ کسب 4 مدال رنگارنگ توسط ملی پوشان ایران در روز دوم رقابت های نونهالان آسیا


کسب 4 مدال رنگارنگ توسط ملی پوشان ایران در روز دوم رقابت های نونهالان آسیا

ملی پوشان دختر و پسر کشورمان در روز دوم رقابت های نونهالان قهرمانی آسیا موفق به کسب 4 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت های تکواندو نونهالان قهرمانی آسیا امروز پنجشنبه 16 شهریور ماه در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت لبنان پیگیری شد. تیم ملی ایران در دو گروه دختران و پسران 7 نماینده داشت که حاصل تلاش آنها یک طلا، دو نقره و یک برنز بود.

نارینا خیاط ملی پوش کشورمان در رده قدی 164- سانتی متر، در دیدار اول  «بهومیکا» از هند را 2 بر صفر از پیش رو برداشت. او در یک چهارم نهایی به مصاف  «انگوتی» از ویتنام رفت و این تکواندوکار را هم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد. خیاط در نیمه نهایی به مصاف «می لین» از چین تایپه رفت و موفق شد با نتیجه 2 بر صفر او را شکست دهد و راهی فینال شد. ملی پوش کشورمان در دیدار پایانی رو در روی «روسلانووا» از ازبکستان قرار گرفت و با ارئه نمایشی بهتر از حریف خود در 2 راند او را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

پینار لطفی زاده ملی پوش کشورمان در رده قدی 168- سانتی متر دختران، در دیدار اول خود به مصاف «دالیا عمرعلی» از عراق رفت و او را 2 بر صفر شکست داد. ملی پوش کشورمان در مراحل یک چهارم و نیمه نهایی به ترتیب رو در روی نمایندگان لبنان و قزاقستان قرار گرفت و هر دو را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت. او در فینال مقابل  «روشانووا» از ازبکستان قرار گرفت و با قبول شکست 2 بر صفر عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و صاحب گردن آویز نقره شد.

پویا کیاحیرتی در رده قدی 168- سانتی متر در دیدار نخست مقابل «یرکین» از قزاقستان قرار گرفت و او را 2 بر صفر شکست داد. ملی پوش کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «احمد العلی» از کویت رفت و این تکواندوکار را هم با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. در مرحله نیمه نهایی کیاحیرتی رو در روی «ژین هوانگ» از چین تایپه قرار گرفت و در 2 راند موفق به پیروزی شد و به فینال صعود کرد. او در فینال نتیجه را 2 بر صفر به «اسما المناصر» از اردن واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

آرمین معصومی نماینده ایران در رده قدی 172- سانتی متر، در دیدار نخست «یوسف الشمری» از کویت را 2 بر صفر شکست داد. او در محله یک چهارم نهایی به مصاف  «شینگ لو» از هنگ کنگ رفت و این تکواندوکار را هم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی رو در روی «پاول ام» از قزاقستان قرار گرفت و نتیجه را 2 بر صفر واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

محمدعرفان خدایی در رده قدی 164- سانتی متر پسران در دیدار نخست مقابل «سئوجین لی» از کره جنوبی نتیجه را 2 بر صفر واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

اسرا غفاری راد ملی پوش کشورمان در رده قدی 156- سانتی متر در مرحله نخست رو در روی «جئونگین مون» از کره جنوبی قرار گرفت و با قبول شکست مقابل این تکواندوکار از دور مسابقات کنار رفت.

درسا ویسی نماینده ایران در رده قدی 160- سانتی متر دختران، در همان دیدار اول نتیجه را 2 بر یک به نماینده اردن واگذار کرد و حذف شد.

 تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز دوم موفق به کسب ۱۰ مدال طلا، نقره و برنز شده است. سید محمد عبداللهی، سید فاطمه زهرا باقری و نارینا خیاط سه مدال طلا، فاطمه حسن زاده، امیر عباس نصیری، پینار لطفی زاده و پویا کیا حیرتی،. چهار مدال نقره ، اسما خرمی، محمد حسین منتظری و آرمین معصومی هم سه مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کرده اند.


Source link

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا