بوکس حرفه ای

سفر دیلیان وایت از مبارزه با آنتونی جاشوا در حضور 200 نفر تا شوت تایسون در مقابل تایسون فیوری با گذشت بیش از یک دهه از یک مسابقه کوچک آماتوری در برابر آنتونی جاشوا، دیلیان وایت در نهایت موفق شد با تایسون به عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان دست پیدا کند. Fury on Saturday.2dNick ParkinsonSteven Paston/PA Images from Getty Images

سفر دیلیان وایت از مبارزه با آنتونی جاشوا در حضور 200 نفر به یک ضربه تایتل در مقابل تایسون فیوری

در مقابل حدود 200 نفر، دیلیان وایت دست خود را به نشانه پیروزی بالا آورد. در داخل باشگاه مردان کارگر چادول سنت مری، تنها در 40 مایلی جنوب شرقی ومبلی در لندن، وایت آماتور آن زمان هیچ پولی برای پیروزی در مقابل یک آماتور در حال رشد دیگر دریافت نکرد: آنتونی جاشوا. مکان معمولی، جمعیت کوچک اما احساسی را در خود جای می‌داد، که شاهد دورانی در دوران حرفه‌ای دو وزنه‌بردار بود که کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که برای همیشه به یادگار خواهد ماند.

هر دو مبارز مدت کوتاهی پس از آن مسابقه حرفه ای شدند. پس از کسب مدال طلای المپیک در آخرین مسابقه آماتور خود، دوران حرفه ای جاشوا سریعتر پیش رفت و او سه عنوان از چهار عنوان مهم بوکس را به دست آورد. در مسیر رسیدن به آن ستاره، او وایت را در زمانی شکست داد که پیروز شدن در مبارزات اهمیت بیشتری داشت.

وایت هرگز یک عنوان قهرمانی کامل جهان نبوده است، اما او طلای موقت WBC را در اطراف کمر خود دارد. روز شنبه، 13 سال پس از آن مسابقه آماتور مقابل جاشوا، وایت قصد دارد مسیر حرفه ای خود را تغییر دهد. پس از سال‌ها انتظار برای حل و فصل رقابت‌های دیگر، او سرانجام این فرصت را به دست می‌آورد زیرا با تایسون فیوری برای مسابقات WBC و قهرمانی سنگین وزن خطی (2 بعدازظهر ET، ESPN+ PPV) روبرو می‌شود.

اما مخاطرات به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر کیف پول 5.5 میلیون پوندی، اگر او رقیب انگلیسی خود را شکست دهد، احتمال مبارزه با برنده Oleksandr Usyk-Joshua را در اواخر امسال برای قهرمانی بلامنازع سنگین وزن فراهم می کند.

از 200 طرفدار گرفته تا جمعیت تخمینی 90000 نفر در ومبلی، و یک سفر شخصی که به گفته او شامل ضربات چاقو و یک تیراندازی بود، تنها چیزی که از رویاهای وایت گم شده کمربندهایی هستند که اکنون بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند.

کریس اوکوه، بوکسور حرفه‌ای سابق که عنوان قهرمانی وزن رزمناو Commonwealth را به دست آورد و در سال 1999 بازنشسته شد، وایت را از اولین مبارزه آماتور خود با جاشوا در سال 2009 تا قبل از رویارویی حرفه‌ای‌اش با جاشوا در سال 2015 هدایت کرد. او از اولین بار به پتانسیل وایت متقاعد شده بود. او در یک سالن بوکس در جنوب لندن با او کار کرد.

“من [will] اوکوه به ESPN گفت: «بعد از آن جلسه پد من گفتم این مرد جوان به اندازه کافی خوب است که قهرمان سنگین وزن جهان شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا