بوکس حرفه ای

شکایت از اسکار د لا هویا به اتهام تجاوز جنسی در سال 2020

شکایت از اسکار د لا هویا به اتهام تجاوز جنسی در سال 2020

اسکار د لا هویا، اسطوره بوکس، کانون یک شکایت مدنی است که اخیراً از دو مورد تجاوز جنسی در سال 2020 تشکیل شده است.

لس آنجلس تایمز بود در میان اولین کسانی که گزارش دادند شکایت علیه د لا هویا

گفته می‌شود که د لا هویا در طول سفر مارس 2020 به مکزیک برای بازدید از تقطیر کاسا مکزیکو تکیلا به یک زن تجاوز جنسی کرده است. این زن ادعا می کند که د لا هویا در اتاق هتل او را زد، خودش را لو داد و سعی کرد راهش را به تخت او فشار دهد.

زن مدعی است که د لا هویا سپس بدون هیچ حادثه ای توسط زن به اتاقش رفت.

روز بعد، زن تلاش کرد تا د لا هویا را با ضربه زدن به درب او بیدار کند، پس از اینکه برای بازدید از کارخانه تقطیر حاضر نشد. بوکسور سابق سپس زن را به اتاق خود کشاند و سپس به او تجاوز جنسی کرد.

در این دادخواست به حادثه دوم نیز اشاره شده است که ظاهراً بلافاصله پس از سفر رخ داده است. به گفته این زن، او و گروهی از مدیران برای صرف شام به خانه اسکار دی لا هویا رفته اند.

طبق این دادخواست، «در مقطعی، زمانی که د لا هویا با او تنها بود [the woman]، او یک شیء جنسی را از مجموعه ای ذخیره شده در خانه اش فاش و بازیابی کرد. بدون [her] رضایت، د لا هویا به زور شی جنسی را وارد کرد [her] بدن.»

د لا هویا و تیم حقوقی او هنوز به طور علنی در مورد این شکایت اظهار نظر نکرده اند. او همچنین متهم به آزار و اذیت جنسی، انتقام جویی، تبعیض جنسیتی و خاتمه نادرست است. او همچنین از کارخانه تقطیر کاسا مکزیکو تکیلا که مسئول این سفر بوده شکایت کرده است.

قهرمان سابق بوکس جهان هدف یک مسابقه جداگانه قرار گرفت دعوی تجاوز جنسی در سال 2019 ناشی از یک حادثه نوامبر 2017 در لس آنجلس، کالیفرنیا.

قرار بود د لا هویا با سابق روبرو شود UFC قهرمان، ویتور بلفورت، در بازگشت بوکس خود در سال گذشته، قبل از اینکه پس از مثبت شدن تست COVID-19 از مبارزه کنار بکشد. در اوایل سال جاری، او ظاهر شد احتمال جنگیدن را از بین ببرید.

د لا هویا از زمان شکست مقابل مانی پاکیائو در 6 دسامبر 2008 در بوکس مسابقه نداده است.

واکنش شما به آخرین مسائل حقوقی اسکار دی لا هویا چیست؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا