مهرووشو

طرح جدیدی برای مسابقات «ساندا» داریم/ جوایز نقدی برای مدال آوران

نایب رئیس فدراسیون ووشو گفت: برای بالا بردن انگیزه در بین سانداکاران طرح جدیدی برای برگزاری مسابقات ساندا در سه مرحله و با جوایز نقدی طراحی شده است.

طرح جدیدی برای مسابقات «ساندا» داریم/ جوایز نقدی برای مدال آوران

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اوجاقی در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد جزئیات برگزاری مسابقات ساندا را تشریح کرد که در سه مرحله شناخته شده‌ها، منتخبین استان‌ها و سوپرجام به صورت مجزا برگزار خواهد شد که به نفرات اول و دوم هر بخش جوایز ریالی تعلق می گیرد.

اوجاقی با بیان اینکه کرونا باعث لغو مسابقات مختلف جهانی و آسیایی ووشو در رده‌های سنی مختلف شد، اظهار داشت: این موضوع باعث شد تا ما برای حضور در مسابقات مهم سال آینده از جمله بازی‌های آسیایی طرح‌های جدیدی را در دست اجرا قرار دهیم. سال گذشته لیگ را با سبک و سیاق جدید برگزار کردیم که خیلی مورد توجه قرار گرفت و به همین دلیل این رقابتها را با قوانین جام جهانی وفقط برای بخش مردان طرح ریزی کردیم.

نایب رئیس فدراسیون ووشو در تشریح این طرح گفت: در مرحله نخست با همان شناخته شده‌ها، ۲۷ تا ۲۹ تیرماه رقابتها در چهار وزن ۶۰-، ۷۰-، ۸۰- و ۹۰- کیلوگرم و فقط بین نفراتی که مدال جهانی و آسیایی داشته اند برگزار می‌شود. در هر وزن هشت ساندارکار به رقابت می‌پردازند و به نفرات اول و دوم به ترتیب 6 و 2 میلیون تومان جایزه نقدی پرداخت می‌شود. در این بخش سانداکارانی که موفق به کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز قهرمانی کشور را کسب کرده و مجوز حضور در اردوی تیم ملی را دریافت کرده اند نیز حضور خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص مرحله دوم تاکید کرد: این بخش در واقع رقابت استانی است و هر استان مهرماه سال جاری در همان چهار وزن نفرات خود را به مسابقات اعزام می‌کنند و در هر وزن مبارزات با حضور ۳۲ سانداکار برگزار خواهد شد. در این بخش هم به نفرات اول هر وزن 2 میلیون و نفرات دوم 800 هزار تومان جایزه تعلق خواهد گرفت. ضمن اینکه چون مسابقات استانی است و هزینه ورودی هر نفر ۵۰۰ هزارتومان می باشد، به هر استان که سانداکارش موفق به کسب مدال شوند، سه میلیون تومان جایزه اهدا می‌شود.

اوجاقی به رقابتهای مرحله سوم هم اشاره کرد و ادامه داد: این رقابتها در واقع، مبارزه بهترین هاست و بین نفرات برتر دو مرحله قبل برگزار می‌شود. در هر وزن چهار نفر (فینالیست‌های مرحله اول و دوم) به رقابت خواهند پرداخت و به نفراتی که در این بخش موفق به کسب عنوان قهرمانی شود، کمربند قهرمانی، جام و ۳۰ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود. نفرات دوم هر وزن هم جام و ۱۰ میلیون جایزه دریافت خواهند کرد.

نایب رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: این مسابقات سال آینده هم برگزار می‌شود که نحوه گزینش نفرات برای حضور در مسابقات مرحله سوم یا همان بهترین‌ها متفاوت خواهد بود و از بین سانداکاران برتر همین مسابقات انتخاب و دعوت می‌شوند.

اوجاقی در پایان گفت: هنوز زمان و مکان این مسابقات مشخص نشده و در صورت انتخاب حامی مالی و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا