تکواندو

طلا و نقره پاریس به حاج موسایی و زندی رسید


طلا و نقره پاریس به حاج موسایی و زندی رسید

با نظر کادر فنی تیم ملی دیدار فینال بین دو نماینده کشورمان برگزار نشد تا دو مدال طلا و نقره به حاجی موسایی و زندی برسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، روز نخست مسابقات گرندپری 2023 پاریس امروز جمعه دهم شهریورماه 1402 با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید. 

در گروه مردان، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی  با شکست دادن تمامی رقبای خود به دیدار پایانی وزن 58- کیلوگرم راه یافتند. با تصمیم کادرفنی دیدار نهایی برگزار نشد و حاجی موسایی به نشان طلا دست یافت و زندی به مدال نقره رسید.

حاج موسایی با برتری مقابل «دیونیسوس» از یونان، «ویتو دلایکویلا» از ایتالیا دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو و قهرمان جهان در سال 2022، «جک وولی» از ایرلند و  «بیلی لویس» از استرالیا به دیدار پایانی رسید. ابوالفضل زندی نیز «پلازا هرناندز» از مکزیک، «پارک تائیه جون» و «جون جانگ» از کره جنوبی با رنکینگ سوم و چهارم  و خلیل جندوبی از تونس (نفر یک رنکینگ المپیکی و دارنده مدال نقره المپیک) را  شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد. 

در گروه بانوان، مبینا نعمت زاده ملی پوش وزن 49- کیلوگرم کشورمان به ترتیب،  باریتا باکیشوا از قزاقستان، جانا خطاب از مصر و برونا دووانچیچ از کرواسی را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. نعمت زاده در این مرحله رو در روی «سرزو ایگلسیاس» از اسپانیا دارنده مدال نقره المپیک 2020 توکیو رفت و در دیداری نزدیک نتیجه را 2 بر یک واگذار و به مدال برنز رسید.

ناهید کیانی ملی پوش وزن 57- کیلوگرم کشورمان در همان دیدار نخست نتیجه را 2 بر صفر به کاریما تامی از تونس واگذار کرد و خیلی زود از دور مسابقات خارج شد.

این مسابقات فردا شنبه 11 شهریورماه 1402 در اوزان 68- و 80- کیلوگرم آقایان پیگیری می شود و طی آن متین رضایی و مهران برخورداری به مصاف رقبای خود می روند.


Source link

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا