مهرووشو

لیگ برتر ووشو با شرایط متفاوتی برگزار شد/ هدفم مسابقات جهانی است

ووشوکار تیم دانشگاه آزاد گفت: با پیروزی بر رقیب ملی پوش خود توانایی ام را برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی ثابت کردم.

لیگ برتر ووشو با شرایط متفاوتی برگزار شد/ هدفم مسابقات جهانی است

تارا پورحسن با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای لیگ برتر با تلاش مسئولان فدراسیون در سطح بالایی برگزار شد. در طول چهار سالی که سابقه حضور در لیگ را دارم چنین نوع برگزاری را ندیدم. واقعاً شاهد رقابتهای متفاوتی نسبت به چند سال اخیر بودیم و به جرأت می‌توان گفت لیگ در اندازه‌های معتبرترین مسابقات بین المللی برگزار شد.

وی افزود: نکته مهم و بارز این دوره نظم حاکم بر رقابتها بود. به طوری که همه چیز از قبل مشخص شود و کلیه برنامه از جمله مسابقات و حتی اوزان در زمان تعیین شده برگزار شده و این موضوع خیلی برای تیم‌ها و ووشوکاران اهمیت داشت.

ووشوکار تیم دانشگاه آزاد به سطح فنی مسابقات لیگ هم اشاره کرد و افزود: تقریباً تمام مدعیان تیم ملی ووشو در این دوره حضور داشتند. همین موضوع در کنار حضور جوانان با آتیه باعث شد رقابتهای سطح بالایی را شاهد باشیم. یک سو ما در تیم دانشگاه آزاد بودیم که با جوانان جویای نام وارد مسابقات شده بودیم و سوی دیگر سپاهان که نفرات ملی پوش حضور داشتند و همین موضوع جذابیت‌های لیگ را بالابرده بود.

پورحسن در مورد مبارزه با دریایی گفت: از زمانی که وارد مسابقات رده سنی بزرگسالان شده و در وزن ۷۰- کیلوگرم مبارزه کردم، با خانم دریایی رقیب جدی بودیم که چندین بار با هم مبارزات نزدیکی داشتیم. در رقابتهای کشوری سال ۹۸ همین شرایط پیش آمد که پس از چند بار اعتراض طرفین در نهایت ایشان روی سکوی نخست ایستاد. ولی در این دوره من موفق شدم بدون حرف و حدیث و با اختلاف در دو راند پیروز از میدان خارج شوم.

پورحسن ادامه داد: چند دوره مجوز حضور در اردوهای تیم ملی را کسب کرده‌ام و در آخرین روزهای قبل از اعزام شانس حضور در مسابقات جهانی و آسیایی را از دست داده‌ام. با این پیروزی در لیگ خود را ثابت کرده و امیدوارم بتوانم به هدفم که حضور در مسابقات قهرمانی جهان و کسب طلاست برسم.

پورحسن در مورد سوابق خود گفت: از چهار سالگی ورزش را آغاز کرده و از ۱۲ سالگی ووشو را به صورت حرفه‌ای آغاز کرده و با چند مربی کار کردم، ولی الان مربی من پدرم است. ۵ سال سابقه حضور در لیگ را دارم و تا کنون موفق به کسب مدال نقره مسابقات کشوری در رده جوانان و دو طلا و یک برنز در رده بزرگسالان نیز کسب کرده‌ام.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا