مهرووشو

مازندران از سالن تخصصی ووشو محروم است/ کوچ ورزشکاران

آمل- رئیس هیئت ووشوی مازندران با اشاره به علاقمندی زیاد ورزشکاران به رشته رزمی ووشو و مدال آوری در مسابقات آسیایی وجهانی گفت: متأسفانه سالن تخصصی ووشو نداریم.

 مازندران از سالن تخصصی ووشو محروم است/ کوچ ورزشکاران

مهدی خلیلی سوادکوهی در حاشیه جلسه هم اندیشی هیئت‌های ووشو شهرستان‌های مازندران درگفتگو با خبرنگار مهر در آمل افزود: ایجاد خانه تخصصی ووشو برای قهرمانان و ورزشکاران این رشته در استان یکی از مطالبه‌های جدی وبه حق آنان است که متأسفانه کمبود منابع مالی و اولویت نداشتن ساخت آن در قالب طرح‌های عمرانی ورزشی باعث حسرت برای ورزشکاران حرفه‌ای استان شده است.

وی با اشاره به اینکه سه خانه ووشو به صورت مدیریت شخصی در شهرهای رویان، قائمشهر و چمستان فعال است، گفت، با توجه به تعدادی بالای ورزشکاران و علاقمندان این رشته ورزشی، وجود خانه تخصصی در استان کاملاً احساس می‌شود و انتظار هست که متولیان ورزش استان، حامیان مالی وخیران ورزشی استان به صورت ویژه دراین بخش نیز ورود کنند.

رئیس هیئت ووشوی مازندران با بیان اینکه با وجود کمترین امکانات سالنی و سخت افزاری در این رشته در سطح استان، ورزشکاران مازندرانی همواره افتخارآفرین در مسابقات کشوری و برون مرزی بودند، تصریح کرد، با توجه به تعداد بالای قهرمانان ووشوی مازندران هم در بخش مردان و زنان بارها در مسابقات جهانی وآسیایی افتخارات زیادی را برای کشورمان کسب کردند، اما حق آنها تمرین در سالن‌های عادی و معمولی نیست.

ووشوکاران مازنی درلباس استان‌های دیگر

خلیلی سوادکوهی ادامه داد، متأسفانه نبود زیرساخت‌های لازم از جمله خانه تخصصی و نیز حامیان مالی در این رشته ورزشی باعث شده تا در چند سال اخیر همواره یکی از غایبان بزرگ در لیگ برتر ووشو باشگاه‌های کشور هم مردان وزنان بودیم.

وی اضافه کرد، در عین حال ووشوکاران مازندرانی به علت نبود حامی مالی برای تیم داری از استان درلیگ برتر، به ناچار برای تیم‌های دیگر استان‌ها در مسابقات لیگ برتر شرکت کردند که انصافاً باعث موفقیت تیم‌های خودشان نیز شدند.

رئیس هیئت ووشو مازندران تصریح کرد، قطعاً اگر یک تیم از مازندران با ووشوکاران استان و حمایت بخش خصوصی در لیگ برتر شرکت می‌کرد، مطمئناً یکی ازسکوهای اول تا سوم لیگ را کسب می‌کرد.

رتبه دوم ووشو مازندران در ارزیابی عملکرد سالانه هیئت استان‌ها

خلیلی سوادکوهی در بخش دیگری به کسب رتبه دوم هیئت ووشو مازندران در ارزیابی سالانه عملکرد فدراسیون از هیأت‌های استان‌ها اشاره کردو گفت: این موفقیت با همراهی و همکاری خوب هیئت‌های شهرستان‌ها، مربیان، ورزشکاران و خانواده ووشو استان کسب شده است.

وی یادآور شد، اگر ووشو مازندران حداقل تا ۱۰ درصد تأمین مالی و حمایت شود، حداقل تا ۱۰۰ درصد و آن هم درحد ملی خواهد بازدهی خواهد داشت.

تلاش برای افزایش سهمیه بازی‌های آسیایی

رئیس هیئت ووشو مازندران همچنین از تلاش‌های جدی این هیئت برای برنامه ریزی برای ورزشکاران مستعد استان برای مسابقات انتخابی درقهرمانی کشور وتیم ملی خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا همه ورزشکاران که در بخش‌های مختلف فعالیت دارند، در راستای کسب سهمیه و حضور درتیم ملی دربازی‌های آسیایی شرکت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا