کونگ فومهر

مسابقات قهرمانی کشوری سبک آنزان رزم به میزبانی دزفول برگزار شد

دزفول- مسابقات قهرمانی کشوری سبک آنزان رزم زیرمجموعه فدراسیون کونگ فو با حضور ورزشکاران از ۶ استان کشور به مدت یک روز در دزفول برگزار شد.

مسابقات قهرمانی کشوری سبک آنزان رزم به میزبانی دزفول برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس و بنیانگذار سبک آنزان رزم در کشور عصر امروز پنجشنبه در حاشیه برگزاری این مسابقات اظهار کرد: حدود ۱۸۰ ورزشکار مرد و زن در رده سنی جوانان و بزرگسالان از ۶ استان کشور شامل خوزستان، فارس، یزد، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و مرکزی در مسابقات کشوری سبک آنزان رزم زیرمجموعه فدراسیون کونگ‌فو حضور داشتند.

ناصر طاهری مهر با بیان اینکه این مسابقات در دو استایل «تک چوب» و «نیمه آزاد» از صبح امروز آغاز و ساعتی پیش با شناخت نفرات برتر پایان یافت، افزود: نفرات برگزیده و انتخابی این مسابقات به اردوی تیم ملی آنزان رزم دعوت می‌شوند و در تورنمنت بین‌المللی این سبک که بزودی برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

طاهری مهر با انتقاد از عدم همکاری اداره ورزش و جوانان دزفول برای برگزاری این مسابقه کشوری گفت: این اداره نه تنها در کنار ما نبود بلکه با سنگ اندازی و عدم همکاری موجب ناهماهنگی در نحوه انجام مراحل برگزاری و بروز یکسری مشکلات شد.

رئیس سبک آنزان رزم در ایران تصریح کرد: با وجود اینکه هزینه اجاره و بیمه دو سالن مجدیان (برای آقایان) و فجر (برای بانوان) از چند روز قبل از مسابقه پرداخت شد و تمامی مجوزات لازم از جمله مجوز فدراسیون و فرمانداری اخذ و به تأیید اداره ورزش رسیده بود اما پیمانکارها همکاری لازم را نداشتند و سختی‌های زیادی به ما تحمیل شد به عنوان مثال زمانی که برای آماده سازی سالن‌ها مراجعه کردیم پیمانکاران در سالن‌ها را به روی ما باز نکردند و ما ناچار به ارائه گزارش به اماکن و فرمانداری شدیم.

طاهری مهر با قدردانی از ورود به موقع و مثمر ثمر نیروی انتظامی و فرمانداری دزفول در این زمینه گفت: اگر احساس مسئولیت فرمانداری و نیروی انتظامی نبود قطعاً برگزاری مسابقات به ویژه برای بانوان با مشکل مواجه می‌شد. اداره ورزش و جوانان دزفول به عنوان متولی ورزش باید به دنبال رفع مشکلات این حوزه باشد نه اینکه خود مشکل ساز شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در واقع انتخابی تیم ملی و پیش زمینه‌ای برای برگزاری تورنمنت بین‌المللی آنزان رزم به میزبانی دزفول است اما با توجه به ضعف اداره ورزش و جوانان در این مسابقات کشوری امکان دارد که به منظور جلوگیری از زیر سوال رفتن آبروی ورزش دزفول و کشور، تورنمنت بین‌المللی را در شهر مجاور برگزار کنیم چرا که مسئولان شهر مجاور در پاسخ به درخواست ما قول مساعدت مبنی بر در اختیار قرار دادن خوابگاه و سالن به صورت رایگان داده‌اند؛ بنابراین تنها در صورتی راضی به برگزاری این تورنمنت در دزفول خواهیم شد که رئیس اداره ورزش و جوانان تعهد دهد که مشکلی برای برگزاری تورنمنت بین‌المللی در دزفول ایجاد نشود.

رئیس و بنیانگذار سبک آنزان رزم در کشور با بیان اینکه هزینه‌های برگزاری این مسابقات به صورت شخصی پرداخت شده و اداره ورزش هیچ‌گونه همکاری نداشته افزود: این اداره با اعلام اینکه خوابگاه و سالن‌های ورزشی در اختیار بخش خصوصی است از همکاری در این زمینه خودداری کرد که جای تأسف دارد.

رئیس هیأت کونگ‌فو شهرستان دزفول نیز با اشاره به حضور حدود ۲۵ نفر از ورزشکاران دزفولی سبک آنزان در این مسابقات گفت: این مسابقات در دو استایل «نیمه آزاد» و «تک چوب» و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

داوود کلانتر با بیان اینکه سبک آنزان رزم دارای کمیته است و به تنهایی می‌تواند یک تیم ملی تشکیل دهد، افزود: نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم ملی آنزان رزم برای شرکت در تورنمنت بین‌المللی به میزبانی خوزستان و با حضور ورزشکاران این سبک از چند کشور دعوت خواهند شد.

رئیس هیأت کونگ‌فو شهرستان دزفول با قدردانی از تلاش‌های ناصر طاهری مهر بنیان گذار سبک آنزان رزم، تصریح کرد: وی از قدیمی ترین کونگ فوکاران ایران است که با ایرانیزه کردن کونگ‌فوی چینی، سبک آنزان رزم را به وجود آورد و اکنون نیز با تلاش و هزینه شخصی به دنبال بالا بردن پرچم این سبک و ایران در سراسر جهان است.

کلانتر با تاکید بر اینکه هیئت کونگ‌فو دزفول با تمام توان در کنار متولیان و ورزشکاران این سبک است، یادآور شد: علاقه مندان به یادگیری این سبک کونگ‌فو می‌توانند به تنها دفتر کمیته آنزان رزم کشور که اخیراً در دزفول راه اندازی شده مراجعه نمایند.

زهرا محسنی زاده نایب رئیس سبک آنزان رزم در قسمت بانوان نیز با اشاره به حضور حدود ۹۰ بانو از چند استان کشور در این مسابقات گفت: با وجود اینکه در مدت اخیر به دلیل شیوع کرونا تمامی سالن‌های ورزشی کشور به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده‌اند و ورزشکاران برای تمرین و فعالیت با محدودیت مواجه‌اند اما استقبال از این مسابقات چشمگیر و قابل توجه بود.

وی با قدردانی از ناصر طاهری مهر رئیس سبک آنزان رزم، داوود کلانتری رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان، خانم منصوری دبیر سبک آنزان در قسمت بانوان، خانم بسی وند مسئول برگزاری مسابقه در قسمت بانوان و خانم عباباف مسئول جدول و امور استان‌ها گفت: در تلاش هستیم که بزودی این مسابقات در رده سنی نونهالان و نوجوانان نیز برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا