ایرناکونگ فو

مستعان: میزبان رقابتهای قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا خواهیم بود/ تداوم برگزاری لیگ آنلاین دبیر فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی گفت: امیدوارم با کمتر شدن بیماری کرونا و صادر شدن مجوزهای مسابقات حضوری، بتوانیم میزبان رقابتهای قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا باشیم. ۱۵:۰۹ – ۱۴۰۰-۳-۱

مستعان: میزبان رقابتهای قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا خواهیم بود/ تداوم برگزاری لیگ آنلاین


دبیر فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی گفت: امیدوارم با کمتر شدن بیماری کرونا و صادر شدن مجوزهای مسابقات حضوری، بتوانیم میزبان رقابتهای قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا باشیم.

مستعان: میزبان رقابتهای قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا خواهیم بود/ تداوم برگزاری لیگ آنلاین

به گزارش فارس، مجدالدین مستعان در خصوص فعالیت‌های یکسال اخیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی اظهار داشت: سال گذشته ورزش کل جهان از جمله کشورمان درگیر بیماری کرونا بود که به خانه نشین شدن ورزشکاران و بسته شدن باشگاه‌ها منجر شده بود. با توجه به ماهیت رشته‌ ما، مسئولان فدراسیون را بر آن داشت که تمامی فعالیت‌های خود را از طریق فضای مجازی در پیش بگیریم و آن را فعال نگه داریم. مهمترین فعالیتمان برگزاری لیگ مجازی آقایان و بانوان به صورت مجزا بود. در لیگ مردان 18 تیم و در بخش بانوان 18 تیم حضور داشتند.

وی افزود: این مسابقات آنلاین در قالب اجرای فرم برگزار و در نهایت ورزشکاران برتر مقام و حکم‌های خودشان را دریافت کردند. البته از سایر ورزشکاران‌ غافل نبودیم و مسابقات آمادگی جسمانی تخصصی کونگ فو و هنرهای رزمی که ضربات در آن مطرح است را به شکل مجازی برگزار کردیم. مسابقات قهرمانی کشور در هنرهای فردی که شامل اجرای هنر سلاح با فرم، بدون سلاح، انعطاف پذیر و … را داشتیم.

دبیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی در مورد برگزاری کارگاه‌های آموزشی عنوان کرد: چون ورزش یک بحث میان رشته‌ای است، باید دانش‌افزایی بسیار در آن گنجانده شود و کارگاه علمی برای فدراسیون اهمیت ویژه‌ای دارد. در بخش آموزش، 150 دوره داوری و مربیگری درجه یک، دو و سه ملی و یک دوره داوری و یک دوره مربیگری بین المللی درجه C را برپا کردیم. یکی از پرکارترین فدراسیون‌هایی بودیم که در بخش ارتقا و دانش افزایی مربیان‌مان در قالب برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های علمی پیشگام بودیم. در هفته تربیت بدنی حداقل 12 ساعت کارگاه رایگان برای مربیان برگزار کردیم. حداقل در 15 عنوان تخصصی کارگاه‌ برای دانش افزایی مربیان در نظر گرفته شد.

مستعان با اشاره به اینکه یکی از بخش‌های مهم فدراسیون کونگ‌فو که در آن فعالیت دارد همگانی است، تاکید کرد: در ورزش همگانی پیشگام بودیم و مسابقات مجازی در اردیبهشت سال 99 برگزار کردیم. ورزش در خانه را در قالب پویش “مراقب هم باشیم” پیش بردیم. در پویش ملی، “ایران همدل ایران فعال” برای فعال نگه داشتن خانواده ورزشکارمان مورد تقدیر قرار گرفتیم. در بخش علمی و فرهنگی نیز به صورت جداگانه مسابقات مختلف علمی را برای جامعه مان برگزار کردیم.

 دبیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی در خصوص استعدادیابی در این مجموعه گفت: دوره آنلاین تربیت مربی استعدادیاب از استان‌های مختلف 50 نماینده‌ داشتیم. از همه مهمتر کارگاه‌های علمی رایگان از جمله تغذیه، روان‌شناسی، علم تمرین، بدنسازی، اخلاق ورزشی، مشاوره تخصصی را در اختیار منتخبین المپیاد استعدادهای برتر کشور در سال‌های 97 و 98 ، قرار دادیم. 

وی در خصوص برنامه‌ریزی برای ادامه فعالیت‌های فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی در سال جدید هم اضافه کرد: سعی داریم تا همایش علمی و پژوهشی را با عنوان پژوهش در کونگ‌فو و هنرهای رزمی به میزبانی استان اصفهان برگزار کنیم. امسال لیگ‌ اجرای فرم رده‌های سنی نوجوانان و جوانان  را به صورت مجازی ادامه خواهیم داد. چند هفته دیگر یک دوره بین‌المللی داوری درجه C با حضور بیش از 25 کشور برگزار خواهیم کرد. امیدوارم با کمتر شدن کرونا و صادر شدن مجوزهای مسابقات حضوری، بتوانیم میزبان قهرمانی جهان در بخش مبارزه مایانا در هنرهای رزمی ملی ایران باشیم.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا