بوکسخبر ورزشی

نگاهی به قصر ۵۲ اتاقه مایک تایسون/ خانه‌ای مثل یک شهر!/ تصاویر این عمارت عجیب و بسیار بزرگ را ببینید

مایک تایسون عمارتی با ۵۲ اتاق داشت که به‌دلیل ورشکستگی مجبور شد آن را به رپر معروف فیفتی‌سنت با قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی‌اش بفروشد.

عمارت مایک تایسون

هنگامی که مایک تایسون در سال ۲۰۰۳ اعلام ورشکستگی کرد مجبور به فروش اموالش شد. با حدود ۱۷ میلیون بدهی، خانه ارزشمند او در «کنتیکت» یکی از اولین دارایی‌ها او بود که در این راه فدا شد.

فروش این عمارت عظیم برای مایک تایسون ۵۵ ساله مانند نوشیدن جام زهر بود. این ملک با داشتن ۵۲ اتاق، از جمله ۲۱ اتاق خواب و کلوپ شبانه‌اش به اندازه خود مایک تایسون مجلل است. اما اسطوره بوکس سنگین وزن مجبور به فروش این ملک شد و رپری به نام «فیفتی‌سنت» همان سال این عمارت را به مبلغ ۳٫۳ میلیون پوند از او خرید و به نظر می‌رسد با این کار ثروت خود را به باد داد.

مایک تایسون

فیفتی‌ست با خریدن این عمارت از تایسون رکورد گران‌ترین خانه فروخته شده در منطقه فارمینگتون را به نام خود ثبت کرد. در ادامه دلیلش را متوجه می‌شوید.

عکس‌های بیشتر از این عمارت بی‌نظیر را در گزارش تصویری زیر ببینید:

زرق و برق

همراه با آن ۲۱ اتاق خوابی که پیشتر ذکر کرده بودیم، این عمارت ۵۰ هزار فوت مربعی (بیش از ۱۵ کیلومتر) دارای ۲۵ حمام، استخر سرپوشیده و جکوزی، زمین سرپوشیده، چندین اتاق بازی، اتاق با صفحه سبز، و یک استودیوی ضبط است.

زرق و برق و تشریفات به اینجا ختم نمی‌شود. با ورود به این ملک از طریق دروازه باشکوه جلویی، با مجسمه شیر روبه‌رو می‌شوید. با قدم زدن روی کف مرمرین خانه، یک راه‌پله دوتایی با صفحات چوبی شما را به طبقه دیگر می‌برد. همانطور که در تصاویر مشخص است دکوراسیون این عمارت بسیار مجلل و اشرافی است. اتاق خواب مستر دارای چشم‌انداز باغ است. از آنجا با پلکان فلزی به طبقه دیگر می‌توان رفت که دارای یک کمد بسیار بزرگ با درهای شیشه‌ای است. یکی از سوئیت‌های داخلی دارای وان بزرگی در حمام است که مشرف به باغ است و دوش درون اتاقک شیشه‌ای هم دارد.

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

سرگرمی

این خانه بسیار مناسب افرادی است که اهل معاشرت با دوستان هستند. زمین‌های بسکتبال در فضای باز و سرپوشیده، اتاق با میز بیلیارد، و یک اتاق بازی دیگر با میزهای پوکر و رولت، این معنی را می‌دهند که دیگر برای خوشگذرانی نیازی به رفتن به لاس‌وگاس نیست. در کنار زمین بسکتبال بیرونی، حوضی با آب‌نماهای مجلل و مهمانخانه وجود دارد. این ملک دارای تاریخچه متغیری در فروش است.

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

بسیار گران

در طول سال‌ها ارزش این ملک به سرعت کاهش یافت. بیشتر به دلیل هزینه‌های جاری که فیفتی‌سنت هم شکایت داشت که هرماه حدود ۵۰۰۰۰ پوند برایش هزینه در بر دارد.  در واقع به مدت ۱۲ سال برای فروش گذاشته شده بود و قیمتش از ۱۴ میلیون پوند شروع می‌شد تا اینکه در نهایت در سال ۲۰۱۹ فقط با ۲٫۳ میلیون پوند فروخته شد؛ با کاهش ۸۴ درصدی در قیمت.

جاناتان میلر، نماینده املاک و مستغلات گفت: «این ملک برای بازار بزرگ است. اگر ملک شما بسیار بالاتر از حد استاندارد باشد طبیعتاً زمان زیادی طول می‌کشد تا به فروش برسد.»

در نهایت بنا بر گزارش‌ها «کیسی عسکر» که صاحب چندین تجارت فست‌فود است، این ملک را خرید. یکی دیگر از خانه‌های شگفت‌انگیز مایک تایسون، با قفس‌هایی برای ببرهایش، مدت‌ها خالی از سکنه باقی مانده بود تا اینکه به کلیسا تبدیل شد.

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

عمارت مایک تایسون در کنتیکت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا