مسابقات one

چگونه یک وسواس مادام العمر با دست و پنجه نرم کردن، ماگومد عبدالقادروف را به یک شات عنوان جهانی تبدیل کرد

چگونه یک وسواس مادام العمر با دست و پنجه نرم کردن، ماگومد عبدالقادروف را به یک شات عنوان جهانی تبدیل کرد

چگونه یک وسواس مادام العمر با دست و پنجه نرم کردن، ماگومد عبدالقادروف را به یک شات عنوان جهانی تبدیل کرد

ماگومد عبدالقادروف

چگونه یک وسواس مادام العمر با دست و پنجه نرم کردن، ماگومد عبدالقادروف را به یک شات عنوان جهانی تبدیل کرد

ماگومد عبدالقادروف

گراپلر روسی ماگومد عبدالقادروف به زودی اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی ONE را انجام خواهد داد – و این بزرگترین فرصت دوران طولانی حرفه رقابتی او است.

در 3 نوامبر در پرایم تایم ایالات متحده، این مرد 32 ساله با فوق ستاره BJJ رقابت خواهد کرد. تای روتولو برای افتتاحیه ONE Welterweight Submission Grappling عنوان جهانی در رویداد اصلی مشترک ONE Fight Night 16: Haggerty vs. Andrade در Prime Video،

این مسابقه که قرار است به طور زنده در بیش از 190 کشور در سراسر جهان پخش شود، فرصتی برای عبدالقادروف خواهد بود تا یک شبه خود را به یک سوپراستار جهانی تبدیل کند.

در حالی که او برای شب مبارزه آماده می شود، رقیب که به زودی عنوان قهرمانی جهانی را به دست می آورد با او صحبت کرد onefc.com در مورد سفر طولانی خود به صحنه جهانی هنرهای رزمی.

“کودکی خشن” در داغستان

عبدالقادروف اهل منطقه داغستان روسیه است – محل پرورش واقعی ورزشکاران ورزش رزمی نخبه.

با نگاهی به گذشته، او می گوید که مبارزه و هنرهای رزمی بخشی طبیعی و عادی از تربیت او بوده است:

من در داغستان، در ماخاچکالا بزرگ شدم. من هم مثل خیلی از پسرهای اطرافم دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشتم. در شهر ما باید بتوانید برای خودتان ایستادگی کنید و مهارت های اولیه هنرهای رزمی را داشته باشید. نمی‌گویم ماخاچ‌کالا شهر جنایتکاری است، اما در جوانی من دعواهای خیابانی زیاد بود.»

این جوان تمرینات رسمی خود را در کشتی آزاد آغاز کرد و پایه و اساس بازی خود را ایجاد کرد که امروز شامل حذف در سطح جهانی و فشار خفه کننده از موقعیت برتر است.

طولی نکشید که او کشتی خود را با تمرینات جیو جیتسو تکمیل کرد و به سرعت متوجه شد که خواسته خود را پیدا کرده است:

“این اتفاق افتاد که همه دوستانم و سایر بچه های حلقه من تقریباً همزمان در مورد جیو جیتسو و مبارزه یاد گرفتند، در یک مدرسه هنرهای رزمی ثبت نام کردند و تمام انرژی خود را صرف این ورزش کردند. و اکنون، 10 تا 15 سال بعد، آنها به کمربند سیاه تبدیل شده اند و به نتایج بزرگی دست یافته اند.»

یک شور جدید

عبدالقادروف بلافاصله درگیر مبارزه با حریف شد و وسواس زیادی به یادگیری نحوه کنترل و ارسال حریف روی تشک داشت.

او در واقع آنقدر درگیر بود که یک بار برای انجام یک جلسه تمرینی از خانه خود فرار کرد. او این حادثه را به خوبی به یاد می آورد که به وضوح نگرانی زیادی را در مادر بیچاره اش ایجاد کرد:

«مادر من هنوز این داستان را به یاد دارد که در کودکی چگونه در حالی که خواب بودم مرا در خانه حبس کرد. من با دوستانم برنامه ریزی کرده بودم که به یک جلسه تمرین بروم و بعد از ظهر که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که در آن قفل شده ام. ما در آن زمان در طبقه اول زندگی می کردیم و تصمیم گرفتم از طاقچه بپرم و بروم. به باشگاه.

وقتی مادرم به خانه آمد، مرا پیدا نکرد و خیلی ترسیده بود. او شروع به جستجوی من کرد، با بستگان، بیمارستان ها و پلیس تماس گرفت. شور و شوق من برای ورزش چنین بود! بعد از این ماجرا دیگر هرگز در خانه حبس نشدم.»

یک عمر فداکاری

وسواس عبد القادروف با دست و پنجه نرم کردن از دوران کودکی او فراتر رفت.

در جوانی به دانشگاه رفت و از دانشگاه فارغ التحصیل شد، اما یک بار هم از تمرینات استراحت نکرد. او می‌گوید که این ذهن یک‌طرفه، او را در مسیر تبدیل شدن به متخصص تسلیم در سطح جهانی قرار داد که امروز است:

من یک بوم شناس هستم و فارغ التحصیل DSU (دانشگاه دولتی داغستان) هستم. اما حتی در دوران تحصیلم بیشتر روی ورزش متمرکز بودم و اغلب به مسابقات می رفتم. اگر ورزش نبود، احتمالاً وارد تجارت می شدم.»

با توجه به تعهد او به جیو جیتسو و مبارزه، جای تعجب نیست که عبدالقادروف به سرعت خود را به عنوان یکی از با استعدادترین جنگنده های زمینی اروپا معرفی کرد.

او چندین بار در مسابقات قهرمانی جهانی گراپلینگ UWW شرکت کرد و در سال 2015 در مسابقات اروپایی ADCC قهرمان شد تا در مسابقات معتبر جهانی ADCC در اواخر همان سال جایگاه خود را کسب کند.

با نگاهی به گذشته، کمربند مشکی جیو جیتسو برزیلی چیزی را در مورد روشی که او سال‌ها به طور خستگی‌ناپذیر دنبال می‌کرد، تغییر نمی‌داد:

پشیمان نیستم که زندگی من از ورزش جدایی ناپذیر است، زیرا در آنجا روحیه من شکل گرفت و همچنین دوستان زیادی در اینجا پیدا کردم که اکنون آنها را برادران خود می دانم.

با انگیزه خانواده

عبدالقادروف در طول دوران حرفه ای رقابتی خود الهامات و انگیزه هایی را از نزدیک ترین افراد به خود – از پدرش – پیدا کرده است.

این ورزشکار داغستانی می گوید که پدرش برای پیشرفت او به عنوان یک گراپلر حرفه ای نخبه ضروری بود:

پدر مرحومم بزرگترین حامی من بود. او در سال 2020 درگذشت. او تمام دعواهای من را تماشا کرد، از برنامه ها، سفرها و اهداف من مطلع بود.

علاقه و حمایت او همیشه به من انگیزه می داد. من جنگیدم و استقامت کردم زیرا می‌خواستم ثابت کنم که می‌توانم در سطح بالایی برنده شوم. فکر می کنم او به من افتخار می کرد.»

با وجود اینکه پدرش ماه آینده برای اولین بار پسرش در بزرگترین سازمان هنرهای رزمی جهان حضور نخواهد داشت، عبدالقادروف اکنون خانواده ای دارد که او را تشویق می کند تا هر روز برای عظمت تلاش کند.

او که همسری مغرور و پدر دو فرزند است، افزود:

اکنون اعضای خانواده ام مشوق من هستند. من سعی می کنم به پسرم یاد بدهم که ورزش را دوست داشته باشد و الگوی خودم باشد.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا