مهرووشو

کلنگ‌ پروژه توسعه آکادمی ملی ووشو زده شد

کلنگ‌زنی پروژه توسعه آکادمی ملی ووشو با حضور معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

کلنگ‌ پروژه توسعه آکادمی ملی ووشو زده شد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، در این مراسم مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو، پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، طاهری بازرس کل وزارت ورزش، همدانی معاون شرکت توسعه، تجهیز کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جمعی از اعضای خانواده ووشو حضور داشتند.

امیر صدیقی در مراسم کلنگ‌زنی پروژه توسعه آکادمی ملی ووشو اظهار داشت: بنایی که پشت ما قرار دارد، ۱۰ سال قبل به همت مهدی علی‌نژاد ساخته شده است. او آن زمان تنها این کار را انجام داد و همان اقدام به ما اعتماد به نفس داد و خوشبختیم و افتخار این را داریم که او از ما حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: این پروژه امروز استارت خورد و امیدواریم در سه طبقه و زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع به بنای فدراسیون و آکادمی ملی ووشو اضافه شود تا انشالله بتوانیم قدم‌های بهتری را برای پیشرفت این رشته برداریم.

رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: روزی که ساختمان فدراسیون ایجاد شد، شروع درخشش و قهرمانی‌های ووشو بود. در واقع این بنا و امکانات باعث شد ووشو به طور مستقل مستقل گام بردارد. امیدوارم این موفقیت‌ها ادامه داشته باشد و بتوانیم این بنا را در حد خانواده ووشو و استانداردهای جهانی بسازیم.

صدیقی عنوان کرد: با کمک‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، همدلی و اتحاد خانواده ووشو و همچنین با توجه به سیاست‌های انقباضی که سال گذشته داشتیم، توانستیم بخشی از هزینه‌ها تأمین کنیم. انشاالله سایر موارد را هم با لطف علی‌نژاد و وزیر ورزش و جوانان تأمین اعتبار کنیم و بتوانیم سال آینده در همین روز و قبل از بازی‌های آسیایی، بنای جدید را در اختیار تیم‌های ملی ووشو قرار بدهیم تا ملی‌پوشان با اقتدار و پرقدرت در بازی‌های آسیایی شرکت کنند و مدال‌های رنگارنگ به دست بیاورند.

همچنین در این مراسم مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: یازده سال پیش یعنی ۱۲ اردیبهشت ۸۹ و در روز معلم ساختمان و آکادمی فعلی را افتتاح کردیم و انصافاً ساخت این آکادمی کمک زیادی به اتفاقات بعدی در مسیر موفقیت ووشو کرد. یکی از دغدغه‌هایی که داشتیم، بحث توسعه این بنا بود. در جریان اردو برای بازی‌های جاکارتا درخواست ملی‌پوشان از وزیر ورزش این بود که زمینی اختصاص داده شود تا آکادمی بزرگ شود. از زمانی که معاونت قهرمانی وزارت ورزش را تحویل گرفتم، به دنبال عملی شدن این موضوع بودم تا زمین اختصاصی و منابع مربوطه محقق و در اختیار فدراسیون گذاشته شود و این کار با تلاش زیادی صورت گرفت.

وی افزود: ۴۸۰ متر مربع در اختیار قرار گرفته و مجموع بنا نیز ۱۵۰۰ متر خواهد بود. البته با سالن که ۱۸۰۰ متر است، جمعاً به ۳۳۰۰ متر ارتقا پیدا می‌کند. ما با صحبت‌هایی که با امیر صدیقی رئیس فدراسیون داشتیم، هدف‌گذاری کردیم که با این اقدام، نیازهای آینده فدراسیون نیز برآورده شود و دغدغه برگزاری اردوها و مسابقات وجود نداشته باشد. بخشی از منابع مورد نیاز تأمین اعتبار شده و در سال جاری کمک بیشتری به این پروژه خواهد شد.

معاون وزیر ورزش عنوان کرد: بر اساس اعلام رئیس فدراسیون ووشو، ساخت این پروژه یک ساله خواهد بود.. با توجه به اضافه شدن کوراش، از فدراسیون ووشو انتظار داریم که در بازی‌های آسیایی نقش پررنگی در مدال‌آوری و در سبد طلایی کاروان ایران داشته باشد. لازمه رسیدن به این هدف برنامه ریزی است. خوشبختانه شرایط خوب است. ما هم کمک می‌کنیم تا پروژه استارت بخورد تا مراحل آماده‌سازی انجام شود. مطمئناً ووشو یکی از بهترین عملکردهای خود را بازی‌های آسیایی در «گوانگژو» خواهد داشت. ما در بازی‌های آسیایی در گوانگژو سه طلا گرفتیم و امیدواریم در ۲۰۲۲ هم این اتفاق بیفتد. ووشو نشان داده همواره در چین مهد ووشو موفق ظاهر می‌شود. ضمن اینکه در آخرین مسابقات جهانی برگزار شده هم قهرمان دنیا شدیم که آنجا هم چین میزبان بود. امیدوارم در «هانگژو» هم اتفاق خوبی بیفتد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا