کونگ فومهر

یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه عقبه جبر در اریحا

اشغالگران اسرائیلی از ساعتی قبل به اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.

یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه عقبه جبر در اریحا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ده‌ها نظامی اشغالگر اسرائیلی از ساعتی قبل به اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.

منابع محلی اعلام کردند که در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه عقبه جبر، مبارزان مقاومت با آنان وارد درگیری مسلحانه شدند.

نظامیان اشغالگر اسرائیلی همچنین به بیش از ۳۰ خانه در اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.

منابع محلی از محاصره چند خانه توسط اشغالگران صهیونیست در این اردوگاه خبر دادند و گفته شده است که نظامیان اسرائیلی به سمت یکی از خانه‌های محاصره شده موشک دوش‌پرتاب شلیک کردند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در حمله اشغالگران اسرائیلی به اردوگاه عقبه جبر در اریحا تا این لحظه ۶ فلسطینی زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

طی ۱۰ روز گذشته این دومین هجوم و یورش گسترده نظامیان صهیونیست به اردوگاه عقبه جبر در کرانه باختری است.

روز گذشته نیز نظامیان صهیونیست به چند خانه در کرانه باختری و قدس اشغالی یورش بردند و ۱۲ فلسطینی از جمله ۲ کودک را بازداشت کردند.

در جریان یورش نظامیان صهیونیست، برخی خانه‌ها دچار آسیب و آتش‌سوزی شدند. همچنین در جریان این یورش‌ها، وقوع درگیری‌های مسلحانه میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست نیز گزارش شده است.

روز چهارشنبه همچنین وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد: نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی، عبدالله الدخیل که چند روز پیش طی یورش اشغالگران صهیونیست به نابلس هدف گلوله صهیونیست‌ها قرار گرفته بود، به شهادت رسیده است.

دوشنبه گذشته نیز، سه جوان فلسطینی طی یورش اشغالگران صهیونیست به اردوگاه بلاطه و محاصره یک خانه توسط آنان، به ضرب گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.

همچنین منابع محلی گزارش دادند که نظامیان صهیونیست روز چهارشنبه، خانه‌ای را در قدس اشغالی تخریب کرده‌اند. نظامیان صهیونیست با یورش به محله الصلعه در جنوب مسجدالاقصی خانه یک خانواده فلسطینی ۵ نفره را به بهانه نداشتن مجوز تخریب کردند. ظهر دیروز نیز نظامیان صهیونیست، یک دامداری فلسطینی را در شهر بیت‌جالا واقع در غرب بیت‌لحم تخریب کردند. نظامیان صهیونیست، سال ۲۰۱۳ نیز همین مکان را به بهانه‌های واهی ویران کرده بودند.

از سوی دیگر، مؤسسه «مهجه القدس» نسبت به احتمال شهادت ولید دقه اسیر فلسطینی در بند زندان رژیم صهیونیستی هشدار داد.

این مؤسسه فلسطینی اعلام کرد که شرایط جسمانی ولید دقه به مرحله بسیار خطرناکی رسیده و مراقبت‌های پزشکی لازم از او به عمل نمی‌آید.

منابع فلسطینی چند روز قبل اعلام کردند که اوضاع جسمی ولید دقه، همچنان وخیم است. وی پس از آن‌که بر اثر شرایط جسمی وخیم، تحت عمل جراحی قرار گرفت، دوباره به بیمارستان برزیلای منتقل شد. رژیم صهیونیستی با اقداماتی که دررابطه با ولید دقه، اسیر فلسطینی صورت می‌دهد، در حال قتل تدریجی این اسیر ۶۰ ساله فلسطینی است.

پس از وخامت شراط جسمی ولید دقه و انجام عمل جراحی روی این اسیر فلسطینی، صهیونیست‌ها مجدداً وی را به زندان الرمله منتقل کردند.

اگر چه ولید دقه از سرطان رنج می‌برد و نیازمند مراقبت‌های پزشکی شبانه‌روزی است، اما رژیم صهیونیستی از آزادی این اسیر فلسطینی خودداری می‌کند.

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه نیز نسبت به وضعیت وخیم «ولید دقه» اسیر فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی هشدار داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا